وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

لایحه افزایش تعداد نمایندگان به 310 تدوین مى شود
نویسنده : مدیر - ساعت ۱۱:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/٩
 

وزیر کشور اعلام کرد که وزارت کشور درحال تهیه لایحه ای برای ارسال به مجلس است که به موجب آن تعداد نمایندگان مجلس از 290 نفر به 310 نفر می رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا،مصطفی محمد نجار روز یکشنبه تصریح کرد : در صورت تصویب این لایحه در مجلس شورای اسلامی، 20 نفر به تعداد نمایندگان مجلس اضافه می شود.
وی با بیان اینکه وزارت کشور درسال 1389 براساس برنامه راهبردی خود اقدام خواهد کرد تصریح کرد : در این برنامه به تکالیف قانونی و اسناد بالادستی مانند سند چشم انداز20 ساله توجه شده است .
وی مهم ترین برنامه حوزه سیاسی وزارت کشور درسال جدید را برگزاری انتخابات شوراها دانست و درباره دیگر برنامه های این حوزه خاطرنشان کرد:تهیه لایحه اصلاح قانون احزاب وارایه آن به مجلس،بررسی موضوع استان البرز که برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال شده، تهیه طرح جامع تقسیمات کشوری ،تهیه طرح جامع اتباع بیگانه و انجام برنامه ریزی های دقیق دربخش های امنیتی،اجتماعی و فرهنگی از دیگرموضوعاتی است که درسال جدید آنها را پیگیری خواهیم کرد.
وزیرکشوردرباره اقداماتی که وزارت کشور درسال گذشته انجام داده است بیان کرد:در حوزه های سیاسی ،اجتماعی، فرهنگی ،امنیتی ،عمرانی و درمعاونت برنامه ریزی استان ها با تلاش استانداران ،فرمانداران و بخشداران شاهد موفقیت های بسیاری بودیم.
وی افزود : در سال گذشته انتخابات ریاست جمهوری را به خوبی برگزار کردیم همچنین درموضوعات امنیتی،فرهنگی، اجتماعی و سیاسی تصمیمات خوبی اتخاذ شد، سازمان دهیاری ها و شهرداری ها هم درسال گذشته اقدامات موثری را در مسایل رفاهی مردم شهرو روستا انجام داد.
عضو دولت دهم سازمان مقابله با حوادث و بحران را ازبخش های موفق وزارت کشور در سال گذشته دانست و بیان کرد : این سازمان چند مانور را برای آمادگی دربرابر بلایای طبیعی برگزار کردوهمچنین به طراحی های جدیدی برای امداد و کمک رسانی درموضوع بلایای طبیعی پرداخت.
وی همچنین گفت:به زودی موفقیت های بخش ثبت احوال را در صدورکارت هوشمند ملی به اطلاع مردم خواهیم رساند.