وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

رفع محدودیت جذب فارغ التحصیلان فوق لیسانس به عنوان مربی دانشگاهها
نویسنده : مدیر - ساعت ۱:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱٥
 

مدیر کل دفتر ارزیابی و نظارت آموزش عالی از رفع محدودیت جذب فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد به عنوان مربی در دانشگاهها خبر داد و گفت: پیش از این تنها با جذب مربی به صورت آموزشیار و پژوهشیار موافقت می شداما هم اکنون این محدودیت برطرف شده است.

رضا عامری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بر اساس بازنگری بخشنامه وزارت علوم در خصوص جذب مربیان آموزشیار و پژوهشیار کلیه موسسات آموزش عالی و پژوهشی اعم از دولتی و غیردولتی می توانند نسبت به جذب اعضای هیئت علمی با مرتبه مربی با کسب مجوز از معاونت آموزشی وزارت علوم اقدام کنند.

وی اظهار داشت: براساس بخشنامه مذکور جذب مربی صرفا در رشته هایی که امکان جذب استادیار در آنها وجود ندارد و بر اساس دلایل توجیهی و همچنین احراز شرایط علمی و عمومی توسط متقاضیان و در چارچوب قوانین و مقررات جذب هیئت علمی امکانپذیر خواهد بود.

مدیر کل دفتر نظارت و ارزیابی وزارت علوم به مهر گفت: پس از صدور آخرین بخشنامه، جذب مربی در دانشگاهها متوقف شده بود و تنها مربی آموزشیار و پژوهشیار جذب می شد که با توجه به نیازهای دانشگاه و نظر وزیر علوم قرار شد دانشگاههای متقاضی از این پس نسبت به جذب مربی اقدام کنند.

وی اضافه کرد: به نوعی ممنوعیت جذب مربی و موکول شدن به جذب مربی آموزشیار و پژوهشیار لغو شد.