وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

بخش فراهان استان مرکزی به شهرستان تبدیل شد
نویسنده : مدیر - ساعت ۸:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱۸
 
 
اراک - بخش فراهان روز چهارشنبه با حضور استاندار استان مرکزی ، نماینده مردم تفرش ، آشتیان و فراهان و مسوولان دستگاه های اجرایی استان و جمع کثیری از مردم به عنوان شهرستان جدید این استان معرفی شد.
بر اساس مصوبه هیات دولت ، در تقسیمات جدید استان مرکزی ، بخش فراهان از توابع شهرستان اراک با سه شهر ، سه بخش (مرکزی ، خنجین و ساروق) و شش دهستان به شهرستان مستقل تبدیل شد.
به گزارش ایرنا،استاندار استان مرکزی در این مراسم گفت: تبدیل فراهان به شهرستان در راستای سیاست های کلان و راهبردی دولت در تبدیل روستاها به شهر و فراهم آوردن بستر توسعه برای مناطق کمتر برخوردار صورت گرفته است.
"علی اکبر شعبانی فرد" افزود: شهرستان شدن فراهان آرزوی دیرین مردم این منطقه بوده چرا که از این خطه مردان تاریخ ساز بزرگی چون امیرکبیر و قائم مقام فراهانی برخاستند.
وی گفت: دولت دهم با شهرستان کردن فراهان شعار عدالت محوری را عملیاتی کرد و نشاط و امید و همگرایی در استان مرکزی را دوچندان کرده است.
وی افزود: دستگاههای اجرایی استان مرکزی باید به فوریت نسبت به استقرار شعبات شهرستانی خود در فراهان اقدام کنند و با همت و کار مضاعف ضعف ها و عقب ماندگی ها را در این منطقه در کوتاهترین مدت جبران کنند.
وی از مردم شهرستان فراهان درخواست کرد: در سایه وحدت ، همگرایی و همدلی با مسوولان آستین همت را برای آبادانی و توسعه این شهرستان بالا بزنند.
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: منطقه فراهان از دیرباز یکی از مناطق مهم فرهنگی و جمعیتی ایران بوده که در یکصد سال گذشته تنها در حد یک بخشداری مانده و از جایگاه اصلی خود دور مانده بود.
"بهمن اخوان " افزود: نامگذاری بسیاری از طرح های بزرگ کشوری در حوزه اقتصادی، علمی، هنری و عمرانی با نام بزرگان خطه فراهان بیانگر جایگاه و شان این منطقه است.
در این مراسم "محمدعلی مرادی" به عنوان فرماندار شهرستان فراهان معرفی شد.
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 1041660
   

منبع خبر : ایرنا خبرگزاری جمهوری اسلامی

شایان ذکر است در این مراسم شعبانی فرد استاندار محبوب استان مرکزی افتتاح بخش خنجین را به هفته آینده موکول نمودند .