وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

لاریجانی: اظهارات اخیر اوباما جنگ طلبانه و ادامه مسیر غلط گذشته است
نویسنده : مدیر - ساعت ۱٠:۳۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱/٢٢
 
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی روز یکشنبه مجلس در سخنانی از این که ایالات متحده و رژیم صهیونیستی ، ان پی تی را نادیده گرفته است انتقاد و تصریح کرد: آمریکایی‌ها مطمئن باشند با این مانورها کمترین تاثیر را در عزم و اراده محکم ایران خواهند داشت.
وی اظهارات اخیر اوباما مبنی بر تهدید ایران به استفاده از سلاح هسته‌ای را بیانگر صحت سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر دست‌هایی چدنی با پوشش مخملی عنوان کرد و گفت: مجلس نیز سیاست‌های هسته‌ای آمریکا را جنگ طلبانه و ادامه مسیر رفتارهای نادرست این کشور می‌داند.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه به دستاوردهای اخیر دانشمندان هسته‌ای کشور درخصوص تولید سوخت مجازی رآکتور تحقیقاتی تهران و نیز تولید سانتریفیوژهای نسل سوم اشاره کرد و آن را حاصل تدبیر رهبر انقلاب، همت دولت و تلاش‌های سازمان انرژی اتمی ایران عنوان کرد.
لاریجانی تاکید کرد: حرکت مستمر و رو به جلوی ایران در فعالیت‌های غیرتسلیحاتی بر استراتژی روشن استوار است و رهبر انقلاب حد و مرز روشنی را برای فعالیت‌ های هسته‌ای ایران مشخص کردند که براساس آن استفاده از سلاح کشتار جمعی اعم از هسته‌ای حرام است.
رییس مجلس شورای اسلامی در سخنان قبل از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس همچنین دستاوردهای جدید هسته‌ای ایران را به دانشمندان هسته‌ای کشور تبریک گفت و همت بلند آنان را ستود.
رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع هسته‌ای ایران،گفت: حرکت مستمر و رو به جلو در فعالیت هسته‌ای غیرتسلیحاتی، استراتژی روشن جمهوری اسلامی است.
لاریجانی ادامه داد: مقایسه استراتژی هسته‌ای ایران و سیاست‌های اعلامی ایالات متحده در زمینه هسته‌ای که اخیرا بیان شد،نشانگر دو رویکرد صلح طلبانه و جنگ طلبانه است و نشانگر متانت و حرکت اصولی نظام مردم سالاری دینی ایران و رفتار متغیر و مغشوش آمریکا در بعد هسته‌ای است.
رییس مجلس خاطرنشان کرد: ایالات متحده اعلام کرده است از سلاح هسته‌ای جز در شرایط فوق العاده استفاده نمی‌کند و در مورد کشورهایی که عضو ان.پی.تی هستند اعمال سلاح هسته‌ای نمی‌نمایند جز ایران و کره شمالی.
لاریجانی با بیان این که آمریکا این سیاست را رویکرد جدید خود نام نهاده است به مطالب متناقض در این سیاست‌ها اشاره کرد و گفت: عبارت «شرایط فوق العاده» همیشه می‌تواند آمریکا را مجاز به بهره‌گیری از سلاح هسته‌ای کند؛ لذا معلوم می‌شود اخباری که در اشغال عراق مبنی بر استفاده از سلاح های هسته‌ای خفیف شده علیه ملت عراق، منتشر شد درست بوده است.
رییس مجلس با بیان این که آمریکا اعلام کرده علیه کشورهای عضو ان.پی.تی، سلاح هسته‌ای استفاده نمی‌کند مگر دو کشور ایران و کره شمالی؛افزود: سوال اینجاست که این اما و اگرها را براساس کدام ضابطه بین المللی برای خود قایل شده است.
لاریجانی تصریح کرد: براساس معاهده ان.پی.تی کشورهای دارای سلاح هسته‌ای موظف به خلع سلاح هستند نه تدارک تبصره برای استفاده از آنها.
وی تاکید کرد: همه این مطالب نشان دهنده آن است که رییس جمهوری آمریکا همان روش استکباری و سلطه طلبی گذشته را با ژست‌های مردم فریبانه دنبال می‌کند وگرنه بین این سیاست و سیاست‌های جنگ طلبانه بوش تفاوتی وجود ندارد.
رییس مجلس ادامه داد: اینجاست که حلمت سخنان حضرت آیت ا... خامنه‌ای در مورد دست‌های چدنی با پوشش مخملی بهتر فهمیده می‌شود که ساده اندیشان با تغییرات تاکتیکی آمریکا تصور نمودند شرایط جهانی تغییر جوهری می‌یابد.
لاریجانی در ادامه تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی سیاست هسته‌ای آمریکا را سیاستی جنگ طلبانه و ادامه مسیر رفتارهای خلاف قوانین بین المللی می‌داند و آن را محکوم می‌کند.
وی افزود: دولت ایالات متحده باید پاسخگوی آن باشد که بر چه مبنایی رژیم ان.پی.تی را نادیده گرفته است.
رییس مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: آمریکایی‌ها مطمئن باشند با این مانورهای تبلیغاتی نمی‌توانند در عزم ملی ایران یعنی ادامه مسیر فناوری هسته‌ای صلح آمیز کمترین تاثیری داشته باشد.
لاریجانی افزود: مجلس شورای اسلامی پیشرفت‌های اخیر هسته‌ای را حاصل تدبیر رهبر معظم و همت ارزشمند دولت می‌داند و از تلاش‌های سازمان انرژی اتمی در این زمینه تشکر می‌کند.
رییس مجلس شورای اسلامی در سخنان خود همچنین سالروز شهادت آیت ا... محمدباقر صدر و خواهرش و نیز امیر سرلشکر صیاد شیرازی را گرامی داشت و تاکید کرد: این شهدای بلند مقدار در دفاع از اسلام در قلمروهای مختلف، نمونه‌های ممتازی بودند.
لاریجانی همچنین هفته سلامت را به پزشکان و دست اندرکاران امر سلامت تبریک گفت و از آنان خواست تا از فرصت برنامه پنج ساله پنجم برای تمهید رویکردهای جدید و فراگیر برای موضوع سلامت بهره گیرند
سیام/9139/9132/

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 1047211