وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

تکمیل یک هزار و 500 طرح نیمه تمام در سال 89
نویسنده : مدیر - ساعت ۸:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱/٢٩
 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، رحیمی در مراسم افتتاح شرکت شیشه فلوت فارسجین همچنین تمرکز زدایی از تهران را یکی از برنامه های مهم دولت عنوان کرد و افزود : دولت درنظر دارد برخی از وزارتخانه ها و سازمان ها را به استان های همجوار تهران از جمله استان قزوین منتقل کند .

وی در ادامه با اشاره به ناکارآمدی سازمان شیلات در تهران گفت : صید 600 هزار تن ماهی و میگو زیبنده کشور نیست و دولت قصد دارد با هدف دستیابی به صید 5 میلیون تنی ، سازمان شیلات را به دو بخش شمال و جنوب تقسیم کند .

رحیمی همچنین گفت : اتصال خط آهن چین به ایران از طریق ترکمنستان و ایران به ترکیه و اروپا از جمله مهمترین برنامه های دولت طی امسال است که با تحقق این طرح زمان حمل ونقل کالا به بازارهای اروپا کاهش و حجم کالا هم افزایش می یابد.

وزیر صنایع ومعادن هم در این مراسم با اشاره به روابط سرمایه گذاران و نظام بانکی کشور گفت : دولت در نظر دارد تا با تنظیم چارچوب ویژه برای روابط سرمایه گذاران و بانک ها ، زمینه ای را فراهم کند که بانک ها بتوانند نیازهای سرمایه گذاران را تأمین و سرمایه گذاران هم به تعهداتشان در برابر بانک ها عمل کنند .

محرابیان همچنین با اشاره به صدور محصولات کارخانه شیشه فلوت فارسجین به بازارهای اروپا گفت : با افتتاح این کارخانه محصولات ایرانی راهی بازارهای اروپایی شدند و تا دو سال آینده دو شرکت بزرگ شیشه دیگر نیز در کشور افتتاح می شوند .

بزرگترین واحد تولید شیشه فلوت خاورمیانه عصر امروز با حضور معاون اول رئیس جمهوری در فارسجین تاکستان از توابع استان قزوین به بهره برداری رسید.

خط تولید شیشه فلوت فارسجین با 300 میلیارد تومان اعتبار ارزی و ریالی راه اندازی شده است .

شرکت شیشه فلوت فارسجین قادر است سالانه 180 هزار تن شیشه به روش فلوت و با قطر کمتر از 2 میلیمتر تا 19 میلیمتر تولید کند .

با راه اندازی کارخانه شیشه فلوت فارسجین دراستان قزوین هشتصد فرصت شغلی مستقیم وهفت هزار فرصت شغلی غیر مستقیم در این استان فراهم شد .

 

روش فلوت شناور ماندن شیشه روی مایه قلع است که مهمترین عامل در تولید شیشه بدون موج و مسطح است .

شیشه خام برای مصارف ساختمانی و شیشه فلوت با ضخامت کمتر از 2 تا 19میلی متر برای مصارف خودرو‌ ،‌ آینه ، سکوریت، دو جداره و لامنت تولید می شود .