وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

جزئیات برگزاری آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس خارج از کشور اعلام شد
نویسنده : مدیر - ساعت ۱٢:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۳/٢
 
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش، جزییات برگزاری آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور را اعلام کرد.

محمدتقی صابری، گفت: داوطلبان واجد شرایط که قبلاً نسبت به ثبت‌نام خود اقدام نموده‌اند، می‌توانند از ساعت 11 صبح روز سه‌شنبه (4/3/89) لغایت ساعت 11 صبح روز پنج‌شنبه (6/3/89) به سایت این مرکز  مراجعه و  ....


نسبت به چاپ (پرینت) و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون اقدام نمایند و در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در اطلاعات ثبت‌نامی در اولین فرصت ممکن به اداره کل آموزش و پرورش استان محل حوزه آزمون (مرکز استان) مراجعه و نسبت به رفع اشکال موجود اقدام نمایند.

وی درخصوص محتوای آزمون اظهار داشت: آزمون در دو شکل عمومی و تخصصی برگزار می‌شود و داوطلبان تمامی رشته‌ها بایستی به 80 سوال آزمون عمومی پاسخ دهند. هم‌چنین داوطلبان رشته‌ی ریاضی (راهنمایی و متوسطه) هر کدام به 105 سوال تخصصی، رشته فیزیک (متوسطه) به 110 سوال تخصصی و مابقی رشته‌ها به 120 سوال تخصصی پاسخ خواهند داد. مدت زمان پاسخ‌گویی به کلیه‌ی سوالات عمومی و اختصاصی 200 دقیقه می‌باشد.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: با توجه به برگزاری آزمون در مراکز استان‌ها داوطلبان ساکن شهرستان‌ها و مناطق تابعه استان باید یک روز قبل از برگزاری در مرکز استان محل برگزاری آزمون استقرار یافته و نسبت به شناسایی حوزه مربوطه اقدام نمایند.

شایان ذکر است؛ آزمون مذکور راس ساعت 9 صبح روز جمعه (7/3/89) به طور همزمان در مراکز استان‌ها برگزار می‌شود.