وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

آیا می دانید مقبره و مزار امیر کبیر فراهانی کجاست ؟
نویسنده : مدیر - ساعت ۱٢:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٦/٤
 

اصلاً تا حالا فکر کردین مزار این بزرگمرد ایرانی کجاست ؟
احتمال قریب به یقین نمی دونید ...
.
تعجبی نداره
.
غصه هم نخورید خیلی ها مثل شما هستند
.

برای اطلاع به ادامه مطلب مراجعه نمایید .
امیر کبیر صدر اعظم ایران در زمان ناصر الدین شاه که با دسیسه های یک سری وطن فروش و طماع در حمام فین کاشان به قتل رسید در شهر کربلا در کشور عراق به خاک سپرده شد .
این که چرا او را به کربلا بردند برای من سوال است و احتمال می دهم برای دور ماندن مردم از مزارش وجلوگیری از تبدیل آن به میعادگاه مظلومان او را از ایران و ایرانی دور کردند و اینکه چطوری در آن زمان جسد این مرد بزرگ رو با امکانات محدود آن زمان به عراق منتقل کرده اند هم باز جای سوال دارد .
 اما چیزی که بیش از همه مایه شرمندگیست این است که اکثر قریب به اتفاق ایرانیها نمی دانند مزار این اسطوره تاریخ کجاست .
تا زمانی که روابط ایران و عراق تیره بود و کسی حق سفر به کربلا رو نداشت شاید این ندانستن توجیه داشت ولی
امروزه با سفرهای متعدد مردم به عراق و کربلا جای بسی تاسف است که حتی یکی از کسانی که از عراق بر می گردد نمی داند که امیر کبیر هم در آنجا دفن بوده .
. آیا فکر نمی کنید که همین عراقیها به ما خواهند خندید که چطور مردی رو که بسیاری از داشته های امروزمان را مدیون اوهستیم فراموش کردیم؟
من که خودم از خودم خیلی خجالت کشیدم
البته من تا حالا به عراق نرفته ام ولی به هر حال وظیفه ام بود به عنوان یک ایرانی که دم از عشق به وطن می زنم بدانم که سرنوشت این مرد بزرگ پس از مرگ چه شد؟

به امید این که فرزندان شهرستان فراهان بیش از پیش در خصوص تاریخ پر آوازه فراهان و بخش خنجین مهد تمدن ایران باستان تحقیقات ارزنده ای انجام دهند و این مناطق فراموش شده را بار دیگر زنده کنند .