وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

بخش خنجین درانتظار تحولی عظیم 2
نویسنده : مدیر - ساعت ۱٢:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٦/۱۸
 

قسمت دوم- ورزش وتربیت بدنی


از اقدامات بخشدارخنجین در امور مربوط به تربیت بدنی است که با پیگیری ها ومساعدت های ایشان ورزش دربخش خنجین رشد فوق العاده ای یافته است. شایان ذکر است بخش خنجین پیش از ارتقاء به مرکز بخش از هرگونه امکانات ورزشی محروم بوده است.


باپیگیری های بخشدار محترم خنجین و در اولویت قرار دادن بحث تربیت بدنی، پس از یک هفته از استقرار ایشان، نمایندگی تربیت بدنی در مرکز بخش مستقر شده و هم اکنون نیز در رشته های مختلف ورزش به فعالیت خود ادامه می دهد از جمله رشته های فعال در این بخش می توان به رشته هایی چون کشتی (فرهنگی وآزاد)، ووشو، شطرنج، تنیس روی میز اشاره کرد.

آنچه بیشترتوجه مارابه خود جلب می کند کسب مقام های استانی و کشوری توسط ورزشکاران خنجین است که در طی دو ماه فعالیت به این گونه مقام رسیده اندواین نشان از استعدادفوق العاده بالای جوانان بخش خنجین دارد.

همچنین با همت بخشداری و عنایت ویژه جناب آقای ذوالفقاری (رئیس محترم اداره تربیت بدنی شهرستان فراهان) اعتباری بالغ بر 200 میلیون ریال جهت تجهیزات و امکانات ورزشی تخصیص پیدا کرد.

از خبرهای خوش یوسفی در خصوص تربیت بدنی بخش می توان به تکمیل زمین ورزشی خنجین در آینده ای نزدیک و همچنین اختصاص مبلغ 500 میلیون ریال اعتبار جهت تکمیل سالن ورزشی خنجین تا پایان سال جاری اشاره کرد.

از برنامه های ورزشی ویژه بانوان می توان به کوهپیمایی هفته ای بانوان در پایان هر هفته اشاره کرد که این امر باعث ایجاد نشاط و ارتقاء سطح سلامت بانوان این بخش شده است.

مقامهای کسب شده توسط ورزشکاران خنجین

1- انتخاب آقای ناصر شهبازی در رشته دوچرخه سواری کوهستانی برای اعزام به بازی های آسیایی در کره جنوبی.

2- کسب مقام قهرمانی آسیا توسط آقای حسین رستمی فرزند رضا در رشته دو ومیدانی دانشجویی.

3- انتخاب آقای سعید لطفی در رشته کاراته جهت اعزام به بازی های آسیایی.

4- کسب مقام قهرمانی آسیاتوسط آقای حسین رستمی فرزند رضا در رشته کونگ فو.

5- کسب مقام قهرمانی در کشتی آزاد ونایب قهرمانی در کشتی فرنگی توسط آقای حسین رستمی.

6- کسب مقام سومی در کشتی آزاد توسط آقای جواد قسمتی.

7- کسب مقام سومی درکشتی فرنگی توسط آقای یوسف حسنی.


منبع : خنجین ، وطن من