وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

همایش فرمانداران استان در شهرستان خنداب به ریاست استاندار مرکزی برگزار گردید .
نویسنده : مدیر - ساعت ۱٠:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/٢٥
 

استاندار محبوب استان مرکزی جناب آقای مهندس شعبانی فرددر این جلسه استاندار مرکزی ضمن تشکر از اعضای شورای تامین استان ، بحث هدفمند کردن یارانه ها و شرایط تحریم را دو موضوع بسیار حساس خواند و گفت : استان مرکزی نیاز به ظرفیتهای خاص مدیریتی ؛ هوشیاری و راهبردی دارد.

علی اکبر شعبانی فرد با بیان اینکه بر اساس فرمایش پیامبر (ص) حکومت بر مبنای قرآن 7 محور شاخص دارد ، ایمان و معنویت را یکی از این شاخص ها معرفی و خاطر نشان کرد : امروز می بایست اعتقادات و اندیشه درست به عنوان الگو قرار گیرد .

وی در ادامه بر پایی قسط و عدل ، علم و معرفت ، حفظ اخوت ، اخلاق ، اقتدار و عزت ، کار و حرکت را از دیگر شاخص های حکومت بر مبنای قرآن خواند و تصریح کرد : اساس حکومت بر رساندن حق به حقدار است ، کما اینکه تاکید مقام معظم رهبری نیز بر عدالت است . استاندار مرکزی با بیان این که دانش ، آگاهی و شناخت پایه های اصلی حکومت هستند ، افزود : هوشمندی مردم و مسئولان در جریان فتنه ؛ مساله فتنه را خنثی و کودتای نرم را مهار کرد . علی اکبر شعبانی فرد با تاکید بر لزوم حفظ اخوت اظهار داشت : در نظام نبوی با عامل سود طلبی مبارزه می شود و از آن جا که غفلت با عامل نفاق رخ می دهد می بایست این مهم در جامعه به صورت مستمر رصد شود . وی با اشاره به اینکه امروز تزکیه رفتاری مورد تاکید قرآن ونبوت است خاطر نشان کرد : بی اخلاقی موجب می شود که فرد نسبت به مردم ، مسئولان و حتی ولایت فقیه منحرف شود . شعبانی فرد ادامه داد : تزکیه می بایست در همه موضوعات جامعه جاری باشد . استاندار مرکزی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه جامعه نبوی زیر بار زور و ذلت نمی رود تصریح کرد : احمدی نژاد به عنوان نماد حکومت اسلامی ، در 4 کیلومتری جنوب لبنان به اسرائیل حرکت می کند و این بیانگر اندیشه ، اقتدار و عزتمتداری است . وی وحدت را عامل شکستن تحریم ها عنوان و خاطر نشان کرد . می بایست با توجه به جنگ روانی ، جنگ نرم و حرکت های ضد فرهنگی عزم خود را جزم کنیم تا با هوشیاری به دشمن غلبه کنیم و این امر با اتکاء به قرآن میسر است . در این جلسه ضمن بازدید از سایت خنداب ، تخصیص 20 میلیارد ریال برای تعریض جاده خنداب و یک میلیارد ریال برای مصلای این شهرستان از جمله مصوبات این نشست بود . شعبانی فرد در پایان وحدت وتعامل و هم اندیشی و هم افزایی را کلید کار خدمتگذاران مردم دانست .