وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

پیام استاندار محبوب استان مرکزی به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش درسال 1389
نویسنده : مدیر - ساعت ٤:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/٢٧
 

پروردگارا ؛ پروردگارا ؛ پروردگارا ؛ اعضاء وجوارح مرا ، در راه خدمت به خودت، قوی ونیرومند گردان. فرازی از دعای کمیل – حضرت علی (ع)

ورزش بعنوان یک ضرورت و نیاز در زندگی همه افراد بصورت عام و نیز بعنوان یک رکن اساسی وحیاتی برای حضور در فعالیتهای اجتماعی از اهمیت خاصی برخوردار است. تربیت بدنی بعنوان یک مقوله پراهمیت اجتماعی و یک ابزار و روش علمی مهم جهت کمک به همه افرادجامعه ، می تواند در توسعه و بهبود شرایط اجتماعی و پیشگیری از آسیبهای ناشی از کم حرکتی ، نقش بسزایی ایفاء نماید . فعالیت ورزشی به عنوان یک ضرورت مهم علمی و تربیتی ، می بایست همواره مورد توجه اقشار مختلف مردم و دست اندرکاران امر قرار گیرد و شرایط جامعه بگونه ای مهیا گردد که امکان دستیابی به اماکن ورزشی و ورزشهای گوناگون برای همگان فراهم شود .

استان مرکزی بعنوان یک منطقه برخوردار از پشتوانه غنی علمی و فرهنگی و بالاخص با وجود دارا بودن نخبگان و فرهیختگان متعدد با ویژگیهای خاص آن از جمله استقرار واحد های صنعتی و اشتغال بکار تعداد نسبتا زیادی از جمعیت فعال در بخش صنایع ، پویایی در جمعیت بانوان ، نوجوانان ،جوانان و اقشار سالمند و همچنین برخورداری از زیر ساخت های نسبتا مطلوب ورزشی و اقلیم مناسب و... ، از ظرفیت مطلوبی برای توسعه ورزش برخوردار بوده و توفیقاتی که ورزشکاران استان در عرصه های مختلف ورزشی بدست آورده اند و اقبال عمومی مردم نسبت به ورزش نیز موید ضرورت پرداختن بیش از پیش به امر ورزش و برنامه ریزی برای گسترش ورزش درابعاد مختلف همگانی و قهرمانی ، توسعه ورزش در مراکزآموزشی، دانشگاه ها ، مراکز تولیدی و صنعتی ، نظامی و انتظامی و... می باشد . اینجانب ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته تربیت بدنی و ورزش و آرزوی موفقیت روزافزون برای همه دست اندر کاران توسعه ورزش استان بالاخص مدیران ، ورزشکاران ، داوران و مربیان دلسوزی که خدمات ارزشمندی را به جامعه ورزش استان ارائه می نمایند ، از درگاه خداوند متعال توفیق روز افزون این عزیزان را در تداوم خدمت به جامعه اسلامی مسئلت می نمایم .

علی اکبر شعبانی فرد
استاندار و رییس شورای ورزش همگانی و تفریحی استان مرکزی