وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

زندگینامه روحانی وبسیجی شهید حسن یوسفی از شهدای والا مقام خنجین
نویسنده : مدیر - ساعت ۸:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٢
 

 ایشان در سال 1345 در خنجین از توابع شهرستان اراک در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد .پدرش کشاورز ومادرش از سلاله سادات بود .این شهید گرانقدر در کودکی بسیار دوست داشتنی وبا هوش بود چهره معصوم ومهربانش در اولین نگاه ،  دل هر بیننده ای را به خود جلب می کرد .

منبع:سایت جلوه ایثار


دوره ابتدایی وراهنمایی را در خنجین با موفقیت سپری نمود وسال اول متوسطه را نیز در رشته علوم تجربی در زادگاه خود با بالاترین رتبه طی کرد . در طول دوران تحصیل همواره از شاگردان برتر وممتاز آموزشگاه ومنطقه بود ودر کنار تحصیل خطاطی نیز می کرد ، استعداد وهوش سرشارش زبان زد بود مؤید این مطالب تشویقی های فراوانی است که در پرونده تحصیلی ایشان به یادگار مانده است .علاوه برکسب موفقیت چشمگیر در عرصه های اخلاق وادب ومعنویت ، مدارج فوق العاده ای را نیز به دست آورد چنانکه در 19 سال عمر کوتاه خود اما پرخیر وبرکت خود نماز وروزة قضل نمداشت .

دراوایل تحریم جهانخواران برعلیه ایران اسلامی،وی با ت‍أسی به مقتدای خودحضرت

امام خمینی رضوان الله

تعالی علیه ، روزهای دوشنبه وپنجشنبه هر هفته را روزه می گرفت وبه نماز اول وقت بسیار اهمیت می داد عشق وعلاقه وافراو به مسایل دینی ، مذهبی وعقیدتی  ، اورا برآن داشت تا مسیر رشد وترقی معنوی وروحی خود را در کنج حجرة حوزه های علمیه بیابد . لذا در سن  16 سالگی راهی اراک وحوزه علمیه المهدی (عج) شد . در غاز ورود  به حوزه وبروز استعداد خارق العاده اش برای مدیریت ، اساتید وطلاب ، همه نگاهها را به خود معطوف نمود . بطوریکه در سال دوم تحصیل برخی دروس حوزوی را برای طلاب سال اول تدریس می کرد واز طلبه های برجسه وممتاز بود واهالی حوزه احترام خاص وفوق العاده ای  برایشان قایل بودند .

شهیدیوسفی بارها در جبهه های نبرد نور علیه ظلمت شرکت کرد تا اینکه در اوایل بهمن ماه سال 1364 به جبهه های جنوب اعزام شد وآخرین نامه ای که به خانواده فرستاد ، به پدر بزرگوارش یادآورشد که این اعزام به دعوت امام حسین (ع) صورت گرفته است . لذا این جمله ایشان طوفانی در فکر وذهن والدین ایجاد نمود وآنان در این اعزام برای فرزند برومندشان باز گشتی متصور نبودند .چرا که این جمله حکایت شهادت داشت .

تا اینکه شهید یوسفی در عملیات والفجر 8 در منطقة عملیاتی فاو در پاتک دشمن بعثی در تاریخ 24 / 11 / 64 nر حین انجام  مأموریت ،‌به همراه یکی از همرزمانش مورد اصابت ترکش توپ قرار می گیرند .

همرزم شهید می گوید : بعد از اصابت ترکش مدت زیادی بیهوش بودم وقتی به هوش آمدم یادم آمد که شهید یوسفی همراهم  بود وقتی خوب دقت کردم متوجه شدم شهید یوسفی در حال سجده است ، تعجب کردم از ایشان کمک خواستم ولی جواب نداد . خواستم به طرف ایشان بروم متوجه قطع شدن پای راستم شدم  گویی ندا رسید که ایشان به شهادت رسیده است علاقه ام به ایشان مرا وادار کرد تا با پای قطع شده ، خودم را روی زمین به سوی او بکشم  وقتی رسیدم در کمال ناباوری دیدم ایشان از سمت پهلوی راست مورد اصابت ترکش توپ قرار گرفته ودر حالی که سر به سجده گذاشته بود وخون پاکش زمین را گلگون کرده بود به درجه رفیع شهادت نایل آمده بود .

پیکر پاک ومطهرش هنگام انتقال به زادگاهش به اشتباه به شهر مقدس قم فرستاده می شود وبعد از طواف در جوار حرم قدسی حضرت فاطمه معصومه (س) به اراک منتقل گشت وپس از تشییع با شکوه اهالی درجوار شهدای گرانقدر خنجین به خاک سپرده شد .  یادش گرامی وروحش شاد باد .

وبرای گرامیداشت یاد وخاطره شهدای گرانقدر دفاع مقدس بویژه شهدای خنجین ،‌ در سال 1383 به پیشنهاد انجمن واولیای مدرسه راهنمایی وتصویب شورای آموزش وپرورش شهرستان کمبیجان نام  مدرسه راهنمایی پسرانه خنجین ،  بنام مدرسه راهنمایی شهید حسن یوسفی خنجین  تغییر یافت .

منبع :http://shahidyosefirh.blogfa.com/ مدرسه راهنمایی شهید یوسفی خنجین