وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

وضعیت مدارس خنجین (قابل توجه مسئولین آموزش و پرورش شهرستان سابق - کمیجان )
نویسنده : مدیر - ساعت ۸:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٩
 

ملاغلام بیسواد در گذر ازشهر خنجین سری هم به مدارس این شهر زد. ملا وقتی وارد یکی از این مدرسه ها شد، صحنه های جالب و خارق العاده ای دید که هرگز فراموش نمیکنه؟! ملای بیسواد میبینه بچه ها مشغول ورزشند ولی براش این سوال پیش اومده بود که این چه ورزشیه؟ این ورزش به فوتبال شبیه بود ولی چه فوتبالی؟ بهتره بگم: واترپلو داخل زمین گِلی .


که هیچ کجای دنیا به جز مناطقی از انگلستان اونم تو بعضی از مسابقاتشون ندیده بود.
ملا که هاج و واج حیاط خاکی مدرسه رو میدید وارد زمین شد تا اون هم ضربه ای به توپ بزنه ولی چشمتون روز بد نبینه تا اومد بدود سمت توپ تا زانو رفت تو گِل و دیگه نتونست حرکتی بکنه، بچه های مدرسه هم که این صحنه رو دیدند، زدند زیر خنده ولی چون بچه ها به دیدن این صحنه ها عادت کرده بودند، چند نفری رفتند کمک ملا. خلاصه به هر ترتیبی بود تونستن ملا رو از گل بیرون بکشن. ملا هم وقتی دید از مخمصه رها شده دیگه از خیر شوت کردن توپ گذشت و رفت داخل مدرسه.

ملاغلام که فکر میکرد دیگه راحت شده، وقتی فضای داخلی مدرسه و کلاسها رو نگاه کرد یهو وا رفت. ملا که انتظار دیدن این فضاها رو نداشت، پیش خودش گفت: صد رحمت به حیاط مدرسه، اینجا که دیوارها ترک خورده، سقفش سوراخه، صندلی ها شکسته و... . ملای بیچاره که شنیده بود محیط مدارس باید سالم و شاداب باشه تازه دو زاریش افتاده بود که محیط شاداب یعنی چی؟!
ملا رفت تو اتاق مدیرمدرسه تا یه گپی با مدیر بزنه . وقتی پای صحبتای مدیر نشست، فهمید بچه های این مدرسه ها با اینکه از داشتن حداقل امکانات آموزشی و تفریحی بی بهره اند ولی خیلی با استعداد و باهوشند. مدیر میگفت: امسال بچه های این شهر تو کنکور سراسری خیلی موفق بودند و چندین رتبه دو رقمی کسب کرده اند. ملا غلام بیچاره وقتی درد و دلهای مدیر رو گوش کرد خیلی افسوس خورد. تو دلش میگفت :پس این بچه ها کِی دارای امکانات آموزشی، سالن ورزشی، محیط و فضای مناسب آموزشی می شن؟؟؟ میگفت: چقدر طول میکشه؟ یک سال دیگه؟ دو سال دیگه؟؟ صد سال دیگه؟؟..؟
حالا هرکی به این آقا غلام بیسواد ما بگه چقدر طول میکشه ماهم قول میدیم که یک جایزه خوب بهش هدیه بدیم. پس برای ما نظر بذارید یا ایمیل بزنید.

منبع :خنجین نیوز