وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

حبری اختصاصی از افق نو :اعتراض مهندس عباس رجایی نماینده اراک به وزارت کار
نویسنده : مدیر - ساعت ٧:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱٩
 

عباس رجایی نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی با ارسال یاداشتی به حذف نماینده انجمن صنفی کارگران پتروشیمی اراک توسط وزارت کار اعتراض کرد.

در انتخابات هیات مدیره کانون عالی‌انجمن‌های صنفی کارگری کشور که با حضور ۳۵۰ انجمن کارگری در تهران برگزار شد ، وزارت کار با بازشماری مجدد آرا آقای داود حسینخانی نماینده انجمن صنفی کارگران پتروشیمی اراک  را حذف کرد.


خانم رفیعی زاده از مسئولین وزارت کار با با نادیده گرفتن تفاوت انجمن صنفی کارگران پتروشیمی اراک و انجمن صنفی کارگران پیمانکاری پتروشیمی تبریز و تشابه اسمی کاندیداها از راهیابی نماینده استان مرکزی به هیات مدیره کانون عالی‌انجمن‌های صنفی کارگری که حدود 7 میلیون کارگر را نمایندگی می کند ، جلوگیری کرد.

عباس رجایی نماینده اراک و علیرضا محجوب نماینده تهران و دبیرکل خانه کارگر کشور دیروز با ارسال یاداشتی مشترک به وزارت کار از روند برگزاری انتخابات و حذف نماینده کارگران اراک اعتراض کردند.

پیشتر داود حسینخانی نیز با ارسال نامه ای به وزارت کار اعتراض کرده و متذکر شده است که : در ترکیب هیات مدیره کانون عالی‌انجمن‌های صنفی کارگری کشور افرادی حضور دارند که انجمن صنفی کارگری متبوع آنها از نظر ساختاری دارای ایراد و ابهام است.
وی در نامه خود افزوده‌است: انجمن صنفی کارگران پیمانکاری پتروشیمی تبریز که عضوی از آن به نمایندگی بخش صنعت در هیات مدیره کانون‌عالی انجمن‌های صنفی کارگری ‌است متشکل از کارگرانی است که زیر نظر پیمانکاران مختلف نیروی انسانی در مشاغل مختلفی چون تعمیرات، تاسیسات، فضای سبز، خدماتی و رستوران مشغول به کار هستند.
وی یادآور شده‌است: آیا مشاغلی خدماتی، فضای سبز و آشپزی جزء مشاغل صنعتی محسوب می‌شوند؟ یا نوع شغل آنها در گروه حرف جای دارد.
به گفته این فعال کارگری چون مجتمع‌های پتروشیمی واحدهای صنعتی محسوب می‌شوند تنها کارگران صنعتی شاغل در این مراکز می‌توانند در انتخابات کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری شرکت کنند.
حسین خانی می‌گوید: صرفه‌نظر از نوع رابطه استخدامی شغل کارگران فضای سبز، آشپز و خدماتی در گروه حرف طبقه بندی می‌شود و این کارگران تنها می توانستند به عنوان نمایندگان حرف در انتخابات مذکور شرکت کنند.

لازم به ذکر است که در انتخابات مذکور مجید درویش از انجمن صنفی کارگران پتروکاران اراک به عنوان عضو هیئت مدیره انتخاب شد.

منبع: افق نو