وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

همایش مسئولین ایثارگران دستگاه های اجرائی استان مرکزی برگزار شد.
نویسنده : مدیر - ساعت ٧:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٢۳
 

همایش مسئولین ایثارگران دستگاه های اجرائی استان مرکزی با حضور مشاور رئیس جمهور در امور ایثارگران ، استاندار مرکزی ، معاون سیاسی استاندار، مشاور استاندار و مسئول امور ایثارگران استانداری و جمعی از مسئولین ایثارگران دستگاه های اجرای استان در سالن جلسات استانداری مرکزی برگزار شد.


در ابتدای این جلسه محسن امیدی مشاور استاندار و مسئول امور ایثارگران استانداری مرکزی ، احیای فرهنگ اسلامی را یکی از نقاط عطف انقلاب اسلامی برشمرد و خاطر نشان کرد:‌ احیای فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان یکی از مفاهیم اصلی انقلاب اسلامی است. وی از تدوین برنامه های متنوع در حمایت از ایثارگران خبر داد و در ادامه به بخشی از مشکلات این قشر فهیم اشاره نمود.

در ادامه استاندار مرکزی با بیان این که امروز میزبان بهترین بندگان خدا هستیم ، گفت:‌ خدا را شاکریم که استان امام (ره) بیش از 6000 شهید تقدیم انقلاب کرده که طبق مستندات موجود در امور ایثارگران، اکثر این شهیدان در رده های بالای نظامی قرار داشتند.

 وی از زادگاه امام (ره) به عنوان شهر 1000 شهید یاد کرد و اظهار داشت:‌ استان مرکزی با داشتن علما، فرهیختگان و سیاستمداران بزرگ نقش موثری در دفاع از نظام و انقلاب دارد. علی اکبر شعبانی فرد تداوم و حفظ ارزش ها را یکی از ملزومات دوران معاصر خواند و با بیان این که یک ایثارگر بایست ارزش های دوران دفاع مقدس را حفظ کند، تصریح کرد:‌ برای ایثار و شهادت نمی توان درجه ای تصور کرد چرا که این عزیزان در برهه ای از زمان بدون هیچ گونه چشمداشت به دعوت امام خود لبیک گفتند.

استاندار مرکزی ضمن ابراز خرسندی از این موضوع که اکثر مدیران استان فرزند یا برادر شهید هستند ، تصریح کرد:‌ این ها نگهبان ارزش ها و پاسدارانی هستند که می توانند ارزش های ما را در همه جای ایران حفظ کنند. وی ادامه داد:‌حکومت اسلامی در حد توان خود و در چهارچوب قانون در راستای خدمت به ایثارگران تلاش کرده و می کند به طوری که رهبر معظم انقلاب و یا رئیس جمهور زمانی که وارد استانی می شوند اولین اقدام آنان بازدید از خانواده محترم ایثارگران است. شعبانی فرد در پایان تاکید کرد:‌آگاهی رساندن به خانواده های مختلف می بایست اولویت کاری ما در جبهه فرهنگی و سیاسی باشد چرا که دشمن در جنگ نرم باورهای دینی ملت ما را مورد هجمه قرار داده است.

در ادامه دکتر رحماندوست ، مشاور رئیس جمهور در امور ایثارگران ، ضمن ابراز خرسندی از حضور در بین ایثارگران استان مرکزی تدوام برگزاری این گونه نشست ها را خواستار شد. وی افزود:‌استان مرکزی در زمینه های صنعتی ، علمی و فرهنگی پیشگام است و با توجه به تعلق شهدای بزرگ به این استان ، می بایست نسبت استان با دفاع مقدس نیز تعیین شود. چرا که در این زمینه حرف های زیادی برای گفتن دارد. وی با بیان این که اکثر مسئولین این دولت از جنس بچه های جنگ هستند تصریح کرد:‌ این دو سال فرصت مناسبی برای انجام امور کلان است.

در پایان جلسه مسئولین ایثارگران دستگاه های اجرایی استان به طرح مشکلات خود پرداختند.