وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

ارسال منابع آزمون نیمه متمرکز دکترا 90 به سازمان سنجش
نویسنده : مدیر - ساعت ۸:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٩/٢
 

خبرگزاری فارس: مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی از ارسال منابع آزمون دکترای نیمه متمرکز به سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد.
ابوالفضل حسنی، مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه منابع آزمون نیمه متمرکز دکترا از سوی وزارت علوم به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال شده است، گفت: منابع در 5 گروه آزمایشی علوم انسانی، هنر، فنی و مهندسی، علوم پایه و کشاورزی شب گذشته به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال شده است.
وی افزود: سازمان سنجش و آموزش کشور پس از بررسی منابع اعلام شده نتایج ارزیابی خود را به وزارت علوم ارائه می‌دهد و در صورت اختلاف مشکلات برطرف می‌شود.


مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی با بیان اینکه آزمون دکترای نیمه متمرکز برای اولین‌‌بار در فروردین‌ماه 1390 برگزار می‌شود، افزود: بر اساس آئین‌نامه جدید پذیرش دانشجوی دکترای نیمه متمرکز، پذیرش دانشجوی دکتری از امسال دارای 2 مرحله برگزاری آزمون و مصاحبه دانشگاه‌های مجری است که آزمون شامل زبان، آزمون استعداد و دروس مشترک تحصیلی است.
وی گفت: زبان عمومی در سطح آزمون‌های عمومی بین‌المللی زبان و تخصصی گروه آموزشی مربوط، استعداد تحصیلی، حداکثر 3 درس در سطح کارشناسی و کارشناسی‌ارشد از مواد امتحانی آزمون دکترای نیمه متمرکز هستند.
حسنی با بیان اینکه منابع آزمون زبان دکترای نیمه متمرکز را سازمان سنجش آموزش کشور باید معرفی کند، گفت: در هر رشته از هر گرایش 3 درس تخصصی شب گذشته از سوی وزارت علوم به سازمان سنجش آموزش کشور معرفی شده است.
وی با تأکید بر اینکه هدف از برگزاری آزمون دکترای نیمه متمرکز، ایجاد عدالت آموزشی و فرصت برای متقاضیان ورود به دوره دکتری است، افزود: مسئولیت برنامه‌ریزی و اجرای تمام مراحل آزمون عمومی اعم از ثبت‌نام، طرح سؤال برگزاری آزمون عمومی و اعلام نتایج و نیز پاسخ‌گویی به‏ عهده سازمان سنجش آموزش کشور است.
مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی گفت: پذیرفته‌شدگان سه برابر ظرفیت آزمون نیمه متمرکز دکتری از سوی سازمان سنجش برای پذیرش نهایی به دانشگاه‌ها معرفی می‌شوند و دانشگاه‌ها از میان این تعداد دانشجویان دکتری را پذیرش می‌کنند.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8909010089