وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

به زودی؛انشعابات گاز روستاهای استان مرکزی نصب می‌‌شود
نویسنده : مدیر - ساعت ۸:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۱٢/۱٢
 

خبرگزاری فارس: انشعابات گاز روستاهای خنجین از توابع شهرستان کمیجان و شیرین‌آباد از توابع شهرستان تفرش در استان مرکزی به زودی نصب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان مرکزی، مرحله انتخاب پیمانکار گازرسانی به روستاهای خنجین از توابع شهرستان کمیجان و شیرین‌آباد از توابع شهرستان تفرش در استان مرکزی در کمیته مناقصات این شرکت انجام شد.
در مناقصه مذکور 13 پیمانکار با ارائه قیمت پیشنهادی برای گازرسانی به این روستاها .........


 به رقابت پرداختند که شرکت «عمران کار آور تهران » با مبلغ پیشنهادی یک میلیارد و 266 میلیون و 515 هزار و 200 ریال به عنوان برنده این مناقصه انتخاب شد.
برای گازرسانی به روستاهای خنجین و شیرین‌آباد نیاز به نصب 800 علمک گاز و اجرای یک هزار متر شبکه گاز در طرح توسعه روستاهای فوق است که با انتخاب برنده مناقصه، اجرای تمام مراحل مذکور به عهده شرکت عمران کارآور قرار گرفت.
هزینه تامین کالا و اجرای گازرسانی به این دو روستا بالغ بر 23 میلیارد و 785میلیون ریال خواهد شد.
مدت پیمان اجرای این پروژه 120 روز تقویمی در نظر گرفته شده است که پس از اجرای پروژه مذکور ساکنان 800 خانواری این روستاها از نعمت ارزشمند گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.
عملیات گازرسانی به روستاهای دستجان و کودزر از توابع شهرستان تفرش در استان مرکزی نیز به زودی آغاز می‌شود.
مرحله انتخاب پیمانکار گازرسانی به روستاهای دستجان و کودزر در استان مرکزی در کمیته مناقصات این شرکت انجام شد.
در مناقصه مذکور 14 پیمانکار با ارائه قیمت پیشنهادی برای گازرسانی به این روستاها به رقابت پرداختند که شرکت «خطوط لوله گوهر» با مبلغ پیشنهادی یک میلیارد و 234 میلیون و 405 هزار و 416 ریال به عنوان برنده این مناقصه انتخاب شد.
برای گازرسانی به روستاهای دستجان و کودزر نیاز به اجرای 5 هزار و 600 متر خط تغذیه گاز از نوع فولادی و 15 هزار و 400 متر شبکه گاز از نوع پلی‌اتیلن و تهیه و نصب یک ایستگاه تقلیل فشار TBS به ظرفیت 2هزار و 500 مترمکعب در ساعت و نصب 650 علمک گاز است که خط تغذیه و ایستگاه اشاره شده پیش از این اجرا و نصب شده است، ازاین رو با انتخاب برنده مناقصه، مرحله اجرای 15 هزار و 400 متر شبکه گاز از نوع پلی‌اتیلن و نصب 50 علمک گاز در انتهای شبکه‌های گاز، به عهده شرکت خطوط لوله گوهر قرارگرفت.
هزینه تامین کالا و اجرای گازرسانی به این دو روستا بالغ بر 9 میلیارد و 504 میلیون ریال خواهد شد.
مدت پیمان اجرای این مرحله از پروژه 200 روز تقویمی در نظر گرفته شده است که پس از اجرای شبکه‌های گاز، زمینه نصب 600 علمک گاز در سطح این دو روستا فراهم می‌شود و ساکنان 650 خانواری روستاهای فوق از نعمت ارزشمند گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.
منبع : خبرگزاری فارس