وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

بهره برداری از پروژه گازرسانی به شهرخنجین و23 روستای شهرستان فراهان +عکس
نویسنده : مدیر - ساعت ٩:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٩/۱٧
 

با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز سه شنبه بهره برداری از عملیات گازرسانی به شهر خنجین و 23 روستای شهرستان فراهان استان مرکزی انجام شد. 
 برخی ازاین روستاها شامل سفیدآب، لارستان،پشته، درمنک، ماستر، تلخاب، شاه ورق، آقازیات، زنگارگ، کودرز، نوازن، ونک،زنجیران، شیرین آباد، سلیم آباد، جیریا است .


برای افتتاح این طرح، 80 میلیارد و 256 میلیون ریال از محل منابع داخلی شرکت گاز هزینه شده و 187 هزار و 710 متر شبکه خط تغذیه از نوع فولادی و پلی اتلین و هشت ایستگاه تقلیل فشار با ظرفیت دو هزار و 500 متر مکعب، 3842 عدد علمک گاز نصب شده است.

با بهره برداری از این پروژه سالانه 7 میلیون و 684 هزار لیتر درمصرف فراورده های نفتی صرفه جویی اقتصادی خواهد شد و سه هزار و 842
خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع پرشور مردم شهر خنجین گفت: دولت برای آبادانی و توسعه مناطق محروم و روستایی عزم جدی دارد.
' سید محمد حسینی ' افزود: در سفرهای استانی دولت نیز به این موضوع مهم توجه جدی شده و آقای رئیس جمهور نیز در این خصوصی تاکید فراوان دارند.
وی گفت: استفاده از نعمت گاز می تواند مدیریت استفاده از بسیاری منابع انرژی را برای مصرف بهینه و در سایر بخش های توسعه و صنعت بیش از پیش فراهم کند.