وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

مطالبه بزرگ مردم میلاجرد ازآقای رئیس جمهور
نویسنده : مدیر - ساعت ۱۱:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٩/٢٠
 

همانگونه که شما عزیزان در جریان هستید در تاریخ 28/2/1385 آقای رئیس جمهور احمدی نژاد در جریان سفری که به منطقه داشتند در جمع مردم کمیجان و میلاجرد وروستاهای اطراف سخنرانی داشتند (که در ذیل متن کامل سخنرانی آمده است) و در این سخنرانی برای رفع بیکاری و اشتغال جوانان میلاجرد قول احداث یک کارخانه شیر در میلاجرد را دادند که بودجه ای هم برای این امر اختصاص داده شد دستشان درد نکند بودجه رسید ولی انگار سرمای میلاجرد شدیدتر از کمیجان بود و مسئولین از ترس  سرماخوردگی ....


بودجه آن را در کمیجان نگه داشتند و این کارخانه شیر را به کمیجان انتقال  دادند و حالا سوال ما از آقای احمدی نژاد در آستانه دور سوم سفر های استانی این است که آیا این است عدالتی شما همیشه از آن سخن می گویید چون میلاجردیها در ادارات دولتی نفوذی ندارند باید این بلاها را سرشان در بیاورند که تازه  این یک نمونه از هزاران ظلمی است که به میلاجرد شده است .اگر شما کاربر عزیز اطلاع دارید که بنا به چه دلایلی این کارخانه را در میلاجرد احداث نکردند و به کمیجان انتقال یافت  خواهشمندیم در قسمت نظرات علت را بیان فرمائید تا شاید ما هم مثل مسولین میلاجرد بتوانیم این واقعیت را بهتر هضم کنیم  .

اما متن کامل سخنرانی 

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه.
اول دن بیر سئوالیم وار. من ددیلر چو خداندى بوردا اوتور موسوز. دوز دییلر سئوالیم بودى یورولموسوز؟ پس کیم یورولوب؟
من بسیار خوشحالم و خداى بزرگ را سپاسگزار؛ البته علاقه مند بودم تا پایان سخن با این زبان بسیار شیرین آذرى و ترکى با شما صحبت کنم، اما از آنجایى که بالاخره این زبان متاسفانه زبان مادرى من نیست - من اول ترک نبودم، بعداً ترک شدم - یک نگرانى دارم که اگر بخواهم تا آخر ترکى صحبت کنم خداى نکرده جایى
درست استفاده نکنم و بعد در رسانه ها پخش شود که خوب نمى شود. به همین خاطر هاموزدن چوخ عذر ایستییرم و مجبورم سیزیین فارسى دانشیم.
من خیلى خوشحالم و خداى بزرگ را سپاسگزار که توفیق داد امروز به حضور شما مردم عزیز شهرستان کمیجان برسم. سلام بر شما مردمان زحمتکش، پرعاطفه و مهربان. سلام بر شما مردمان فرهنگ دوست، فرهنگ ساز و عالم پرور، سلام بر کشاورزان و کارگران کمیجانى و میلاجردى و خنجیمى. سلام بر جوانان برومند، پاک و مؤمن شما، دختران و پسران هوشمند و با استعداد شما. سلام بر معلمان و دانش آموزان شما. سلام بر دانشجویان و استادان شما. سلام بر همه شما عزیزان و سلام بر شهیدان ایثارگران و خانواده هاى معظم شهیدان شما.
عزیزان من! امسال سال پیامبر عزیز اسلام است. سال پیامبر یعنى سال عبودیت، اخلاص و ذکر و عبادت. سال پیامبر یعنى سال کرامت و عزت بیشتر ملت عزیز ایران. سال پیامبر یعنى سال برادرى، محبت و مهرورزى. سال پیامبر یعنى سال اتحاد، وحدت و همدلى. سال پیامبر یعنى سال علم، تعلیم و تعلم و پیشرفت ملت ایران. سال پیامبر یعنى سال تلاش و مجاهدت براى ساختن ایران عزیز. سال پیامبر یعنى سال نزول رحمت الهى بر همه بشریت به ویژه بر ملت بزرگ ایران و سال پیامبر یعنى سال صبر، مقاومت و پیروزى براى ملت ایران.
اجازه بدهید من یک درس از پیامبر، یک مطلب راجع به کشور و بعد هم راجع به شهرستان شما، هم راجع به کمیجان، هم میلاجرد و هم خنجیم، صحبت کنم. بالاخره سال پیامبر یعنى سال صلوات بر پیامبر و آل محمد.
شما مى دانید پیامبر عزیز ما، نور چشم آفرینش و عزیز دل همه انبیا و اولیا بود. پیامبر عزیز ما کانون رحمت و مهرورزى و مظهر و کانون همه خوبیها و زیباییها بود. او اسوه و الگوى حسنه و کامل براى همه بشریت و براى زندگى طیبه و سعادتمند است. همه زندگى پیامبر درس است. فریاد، سکوت، نگاه، شجاعت، صبر، حلم، رحمت، علم و اخلاق پیامبر بهترین الگو براى همه بشریت است. من مى خواهم در محضر شما مردم خداجوى و مؤمن این خطه درسى از درسهاى پیامبر عزیز اسلام را مرور کنم.
عزیزان من! انبیاى الهى و پیامبر عزیز ما آمده اند که بگویند کلمه لااله الاالله یک حقیقت پایدار و مستقر و محور همه آفرینش است که همه حقایق دیگر از این محور ناشى مى شوند. آمده اند که بگویند خداوند عالم یکى است، واحد و احد است و جز او خدایى نیست. آمده اند بگویند هیچ مؤثرى جز خدا در عالم هستى وجود ندارد. او عالم مطلق است و به کل شى ء علیم است. او قادر مطلق است و هو على کل شى ء قدیر است. او مدبر است و همه تدبیر عالم از اوست. او سمیع و بصیر است. همه چیز در نزد اوست و همه چیز در محضر اوست. او همه چیز را مى بیند و مى شنود. برگى از درختى نمى افتد مگر اینکه او مى داند و چنین خداى قادر یگانه رئوف و مهربانى، خدایى است که خیر، مغفرت و بهشت را براى بندگان خود مى خواهد و فقط بهشت رضوان خودش را براى بندگان مى پسندند. خدا مى خواهد که بندگان به سوى او بروند، به او توجه کنند و رضایت او را کسب کنند. رضایت چنین خدایى تنها سرمایه اصلى روندگان راه درست و راه خداست.
همه اولیا و انبیا تنها یک مقصد داشته اند و آن هم رضایت خداوند متعال است. رضاى خدا رضایت کسى است که همه عالم در دست اوست و او غنى و بى نیاز است و به هیچ کس نیاز ندارد و همه به او نیازمندند. خدایى که گناه بندگان گردى بر دامن کبریایى او نمى نشاند.
همه عالم به او نیازمندند. بشریت نیازمند تعلیمات اوست، اما او ارحم الراحمین است. دوستدار بندگان خود است. هدایت، نور و بهشت را براى بندگان مى خواهد و بدبختى و جهالت و گمراهى را براى بندگان نمى پسندد. این خداى قادر متعال انسان را در مسیر عزت و کرامت مى پسندد. رضایت آن خدا پناهگاه و نقطه امن است که دست احدى به آن نمى رسد. وقتى مسیر رضایت الهى باشد، آنگاه خودپرستیها، بت پرستیها، خودخواهیها، زیاده طلبیها، زورگویى ها، تجاوزها و تخلفها کنار خواهد رفت. وقتى رضایت او باشد بداخلاقیها و کینه ورزیها کنار خواهد رفت.
عزیزان من درس امروز ما از پیامبر عزیز اسلام این است که هر چه مشکل، ظلم، اختلاف و کینه ورزى در بین جامعه بشرى وجود دارد به خاطر این است که برخى قدرتها و انسانها از مسیر رضایت الهى منحرف شده اند. وقتى کسى، جامعه اى یا کشور و قدرتى از مسیر رضایت الهى فاصله بگیرد روى آرامش صلح و سعادت را نخواهد دید.
امروز مشکل بشریت این است که برخى قدرتها از مسیر الهى و انبیا فاصله گرفته اند و چون فاصله گرفته اند از عدالت فاصله گرفته اند. وقتى از عدالت فاصله بگیرند دیگر از صلح و آرامش و دوستى و برادرى خبرى نخواهد بود.
ملت ما 27 سال است مسیر الهى و رضایت خداوند متعال را انتخاب کرده است و چون براى خدا حرکت مى کند در همه صحنه ها پیروز است. 27 سال است بدخواهان ما فتنه، توطئه و طراحى مى کنند، اما چون ملت ما ملت موحدى است و در مسیر رضایت الهى حرکت مى کند در همه صحنه ها پیروز است. چون نگاه ملت ما نگاه الهى است؛ ملت ما طرفدار عدالت است؛ مى خواهد همه مسائل جهانى را با اهرم عدالت حل کند. بدون عدالت امکان برپایى صلح وجود ندارد. چون ملت ما ملت عدالت طلبى است، ملت پایبند به قانون و صلح طلب است. ملتى است که چون موحد است مطلقاً اهل تجاوز، ظلم و زورگویى نیست، اما بدانند ملت ایران سر سوزنى هم زیر بار ظلم و تجاوز نخواهد رفت.
پیام ملت ایران براى همه بشریت و کشورها این است که به راه خدا، مسیر عدالت، مسیر قانون، صلح، مهرورزى و برادرى برگردید. منطق ما در سیاست خارجى همین است. در موضوع انرژى هسته اى هم منطق ملت ایران این است. ما مى گوییم عدالت و قانون براى همه. منطق ما خیلى روشن است. منطق ساده اى بر مبناى عدالت است. منطق بسیار مستحکمى است. همه عقلا و انسانهاى با انصاف مى فهمند و قبول دارند. ما مى گوییم اگر چیزى را براى خودتان نمى پسندید براى دیگران هم نپسندید و اگر براى خود مى پسندید براى دیگران هم بپسندید. این یعنى توازن و عدالت.
سئوال ما خیلى روشن و ساده است. ما مى گوییم اگر انرژى هسته اى چیز خوبى است، همه باید داشته باشند و اگر چیز بدى است هیچ کس نباید داشته باشد. آنها باید بدانند مطالبه استفاده صلح آمیز از انرژى هسته اى خواسته همه ملت ایران است و در این مسیر همه ملتهاى آزاده دنیا هم پشتیبان حق ملت ایران هستند. این فریادى که الان مردم عزیز این شهرستان سر مى دهند فریاد همه ملت ایران است که یکپارچه بر حق مسلم ملت ایران در بهره مندى از انرژى صلح آمیز هسته اى فریاد مى زنند.
[حضار: انرژى هسته اى حق مسلم ماست]
اما مطلبى درباره داخل کشور، سراسرى و بعد هم ان شاءالله درباره شهرستان سرفراز شما مطالبى را عرض خواهم کرد.
درباره کل کشور؛ عزیزان من! امروز مسئولیت و مأموریت اصلى ما ساختن ایران است. اجراى پروژه هاى عمرانى، توسعه صنعت، کشاورزى، دامدارى، صادرات، گردشگرى، علم و فناورى وظیفه امروز ماست. باید ایران را بسازیم و ایران به سرعت، به یک کشور پیشرفته، مرفه، آباد و مقتدر و اسلامى تبدیل بشود تا براى همه ملتها نمونه بشود. براى ساختن ایران همه باید دست به دست هم بدهیم و با یک مجاهدت شبانه روزى ایران را بسازیم. باید کارهاى فراوانى انجام بشود، اما اجازه بدهید یک مورد بسیار مهم آن را اینجا خدمتتان عرض کنم.
یکى از کارهاى مهمى که باید دست به دست هم بدهیم و به سرعت به سامان برسانیم، عبارت است از مبارزه با معضل بیکارى و ایجاد اشتغال براى جوانان. دولت براى براى ایجاد اشتغال همه توان خود را بسیج کرده است. اجازه بدهید دو تا از کارهایى را که دولت در برنامه دارد خدمت شما عرض کنم.
یکى از برنامه هاى دولت اختصاص تسهیلات ارزان قیمت به مناطق است. تسهیلات بانکى را سهمیه بندى کرده ایم و براى هر استان و شهرستان سهمش خودش را در اختیار خودش مى گذاریم. تسهیلات ارزان قیمت با یارانه اى که مى پردازیم نزدیک به قرض الحسنه مى شود براى این شهرستان در وهله اول مبلغ 5 میلیارد تومان تسهیلات [در نظر گرفته شده] که ان شاءالله باید آقاى استاندار و مدیران کل ترتیبى بدهند که به سرعت و با کمترین تشریفات و قرطاس بازیهاى ادارى در اختیار جوانان قرار بگیرد.
کار دومى که دولت طراحى کرده است، تأسیس صندوق مهر امام رضا (ع) است. این صندوق به طور مستقل در هر شهرستان براى همان شهرستان و با هیئت امناى اختصاصى همان شهرستان تأسیس مى شود. این صندوق به صورت قرض الحسنه است و بودجه آن مخصوص خود شهرستان است. هر سال که بودجه مى آید، به آن اضافه مى شود. و در پایان سال به تهران برگشت داده نمى شود. براى اینکه بودجه وقتى مى خواهد از تهران به کمیجان برسد وسط راه دچار سرماخوردگى نشود، مستقیماً به کمیجان ارسال مى شود. ان شاءالله از میلاد حضرت زهرا (س) این صندوق راه اندازى خواهد شد. بودجه امسال را طى سه قسط خواهیم داد. قسط اول به طور ویژه مخصوص ازدواج جوانان عزیز است و قسط دوم براى اشتغال جوانان و قسط سوم براى مسکن جوانان عزیز است.
اما اجازه بدهید، در رابطه با این شهرستان عزیز در تهران از مدتها قبل گروههاى کارشناسى با حضور معاونین رئیس جمهور، وزرا، مدیران استانى و نمایندگان محترم تشکیل شده است. کارهایى که باید در هر بخش، منطقه، روستاها، شهرها و شهرستانها انجام بشود، کارشناسى و فهرست شده است و ان شاءالله امشب در جلسه دولت مورد تصویب قرار خواهد گرفت.
من از شما اجازه مى خواهم به دو سه مورد اشاره کنم، بقیه را از اخبار دولت خواهید شنید. امیدوارم خبرهایى که مى شنوید موجب شادى، نشاط و امیدوارى بیشتر شما بشود. یکى از کارهایى که امشب دولت تصویب خواهد کرد، ان شاءالله اختصاص بودجه براى احداث شهرک کارگاهى تعاون به منظور ایجاد اشتغال براى جوانان منطقه است.
یکى دیگر از کارها ان شاءالله اختصاص تسهیلات براى احداث کارخانه شیر میلاجرد است.
ان شاءالله اعتبار خواهیم داد براى احداث مجتمعهاى آبرسانى روستایى و روکش راههاى روستایى شهرستان.
ان شاءالله چند اورژانس جاده اى هم در منطقه براى کاهش تلفات جاده اى تاسیس خواهد شد.
درباره جاده وخس به آقچى کلا ان شاءالله اعتبار تخصیص خواهیم داد که این مسیر باز بشود.
اما ان شاءالله دو واحد پیام نور یکى براى کمیجان و یکى هم براى میلاجرد اختصاص پیدا خواهد کرد. البته شرطى بودى که جوان لار درس او خوسونلار خداى نکرده تنبل جوان لار بیزیم دردیمیزه دیمز.
ان شاءالله براى تجهیز بیمارستان هم اقدام خواهد شد، اما آخر سوزیم بودى، ایکى دنه سالن ورزشى مجهز بیرى قمیزلرى چون و بیرى اوغلان لارى چون.
کلام آخر تشکر از شماست. بقیه اش را از اخبار جلسه دولت بشنوید. مى خواستم از این حضور حماسى شما که موجب عزت و افتخار ملت ایران شد تشکر کنم و شما را به خدا بسپارم.
عزیز و سربلند و پیروز باشید.
والسلام علیکم و رحمةالله

منبع :http://milagird.ir