وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

پذیرش نهایی داوطلبان ‌آزمون دکترا بر اساس نمره ارسالی دانشگاه‌ها انجام می‌شود
نویسنده : مدیر - ساعت ٩:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٩/٢٧
 

ثبت‌نام اولین آزمون نیمه متمرکز دکترای تخصصی از سوم بهمن ماه تا دهم بهمن ماه 89 از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org انجام می‌شود.
ایلنا: معاون سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام جزئیات برگزاری نخستین آزمون نیمه متمرکز دکترای تخصصی از آغاز ثبت‌نام این آزمون از سوم بهمن ماه خبر داد.
حسین توکلی در گفت‌وگو با ایلنا، گفت: ثبت‌نام اولین آزمون نیمه متمرکز دکترای تخصصی از سوم بهمن ماه تا دهم بهمن ماه 89 از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org انجام می‌شود.


وی با اشاره به برگزاری آزمون در 25 فروردین ماه سال آینده، افزود: دارندگان مدارک کارشناسی ارشد و یا دکترای حرفه‌ای مورد تایید و دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره کارشناسی ارشد و دکترای حرفه‌ای که تا 31 شهریور ماه سال آینده فارغ التحصیل می‌شوند، می‌توانند در این آزمون ثبت نام کنند.
به گفته معاون سازمان سنجش، فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف مدرک معادل حق شرکت در این آزمون را ندارند مگر اینکه این دسته از افراد در آزمون جامع ارزیابی مدارک معادل کارشناسی ارشد که توسط سازمان سنجش برگزار شده است، پذیرفته شده باشند.
وی با تاکید بر اینکه هر داوطلب می‌تواند فقط در یک رشته متناسب با مدرک فارغ التحصیلی خود ثبت‌نام کند، خاطر نشان کرد: داوطلبان مجاز به انتخاب 10 کد رشته به ترتیب اولویت هستند.
وی با اشاره به اعلام اسامی داوطلبان تا چند برابر ظرفیت درصورت کسب حدنصاب لازم در اواخر اردیبهشت ماه به دانشگاه‌های پذیرنده، اظهارکرد: منابع آزمون از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org منتشر شده است.
توکلی با تاکید بر تاثیر 20 درصد معدل کارشناسی ارشد و دکترای حرفه‌ای در نمره کتبی آزمون، خاطر نشان کرد: معدل به صورت تراز شده در کل نمره آزمون تاثیر دارد.
وی با بیان اینکه در اولین دوره از آزمون نیمه متمرکز دکتری تخصصی سوالات زبان و استعدادهای تحصیلی به صورت عمومی برای همه رشته‌ها است، اظهار کرد: داوطلبان باید توجه داشته باشند که پذیرش نهایی آنان بر اساس نمره ارسالی دانشگاه‌ها انجام می‌شود و نمره اولیه تاثیری در پذیرش نهایی ندارد.