وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

واکشن اخوان به ادعای لطفی در خصوص انتقال نفت به اراک
نویسنده : مدیر - ساعت ۸:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٩/٢٩
 

بهمن اخوان، نماینده تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس هشتم:
هیچکس نمی تواند از باشگاه صنعت نفت بهره برداری سیاسی و تبلیغاتی کند

 هفته نامه «عطر یاس» - گروه سیاسی، محسن قلعی: اخوان درخصوص باشگاه صنعت نفت و انتقال آن به استان مرکزی ابراز داشت: این مسئله پیشنهاد شخص استاندار بود که این باشگاه به استان مرکزی منتقل شود و معاون اول رئیس دولت هم نظر تک تک نمایندگان را جویا و موافقت آنها را گرفتند و به اتفاق آراء تمام نمایندگان با نظر استاندار موافق بودند، لذا هیچکس نمی تواند آن را به نام خود ثبت و از آن بهره برداری سیاسی و تبلیغاتی کند. باشگاه نفت متعلق به استان مرکزی است.


وی تصریح کرد: شنیده ام یکی از نمایندگان قصد دارد این باشگاه را به نام خود ثبت کند اما من با قاطعیت می گویم که این نماینده می خواهد برای خود تبلیغات کند. در استان مرکزی هر پروژه ملی که دنبال می شود کار یک نماینده نمی تواند باشد بلکه کار مجمع نمایندگان استان است.
وی ادامه داد: اگر این نماینده چنین قدرتی داشت یک سال پیش این کار را می کرد.

امروز باشگاه صنعت نفت هدیه دولت به استان مرکزی است و از استاندار و دکتر رحیمی معاون اول رئیس دولت هم در این خصوص تشکر می کنیم. بنده هم به نوبه خودا فتخار می کنم که اعلام رضایت کردم که این تیم به استان مرکزی بیاید. در حال حاضر هر استان تیم مطرحی را جذب کرده است که برای استان مرکزی هم باشگاه نفت در نظر گرفته شده است.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس در خصوص تغییر نام استان مرکزی به استان آفتاب ابرازد اشت: باید در یک نظر سنجی کلی در این خصوص نظر مردم را جویا شد اما بنده به عنوان یک نماینده با نام آفتاب موافق نیستم، شاید شبکه آفتاب معنایی داشته باشد اما به عنوان نام استان با آن مخالفم.

می توان همانند استان هایی که نامشان همان مرکز استان است، اسم استان را همان استان اراک گذاشت و یا استان امیرکبیر، قائم مقام و یا امام خمینی (ره)، دیگر اسامی هستند که می توان مدنظر داشت، اما احساس می کنم که در خصوص اسم آفتاب اکثریت مردم هم مخالف باشند.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که حدود 90 درصد از مصوبات سفر دوم دولت در استان عملیاتی شده است، تصریح کرد: مجمع نمایندگان استان در طول این مدت، مصوبات را با جدیت دنبال می کردند و بنده نیز در موردمنطقه خودم تمام پروژه ها را پیگیری کرده تا به نتیجه رسیدیم.

اخوان اظهار داشت: پیش از آنکه دولت به استان سفر کند کارگروهی در دفتر ریاست جمهوری با حضور استاندار، معاونانش و نمایندگان استان تشکیل شد که پروژه ها را یکی یکی دنبال و نقطه نظرات نمایندگان مجلس پرسیده و سپس مصوب شدند در واقع تمامی مصوبات پیش از این در دولت هماهنگ شده بودند.

وی ادامه داد: برای استان مصوبات بسیار خوبی بود خصوصا در شهرستان های آشتیان، تفرش و فراهان که ما این مصوبات را همانند مصوبات سفر دوم پیگیری خواهیم کرد تا به نتیجه برسیم. این مدیران اجرایی، نمایندگان استان و استاندار هستند که می توانند این مصوبات را صددرصد به مانند سفر دوم عملیاتی کنند.
اخوان در خصوص عملکرد استاندار مرکزی تصریح کرد: بسیاری از استان ها از جمله فارس و کردستان به دنبال شعبانی فرد بودند که وی را به استانشان ببرند.

اما ما علاقه مندیم ایشان را در استان نگه داریم. عملکرد ایشان را بسیار مثبت می دانم. پس از انقلاب استانداران خوبی به استان آمده اند اما از لحاظ تدبیر، مدیریت و تجربه ایشان یک معلم اخلاق است و برای تمامی گروه ها و تفکرات استان احترام خاصی قائل شده اند. در طول این مدت در استان مشکلی ایجاد نشده است و استانی بی مسئله را د ر این مدت داشته ایم.

تمامی گروه های اصلاح طلب و اصولگرای استان شعبانی فرد را فردی اخلاقی و با تجربه می دانند.

منبع : خنجین نیوز