وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

ثبت‌نام آزمون دکتری تا 10 بهمن ادامه دارد
نویسنده : مدیر - ساعت ٩:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/۱۱
 

معاون سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به مهلت ثبت‌نام اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری تا روز یکشنبه 10 بهمن ماه، گفت: تا کنون حدود 7 هزار داوطلب در این آزمون ثبت‌نام کردند.

دکتر ابراهیم خدایی در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه داوطلبان آزمون دکتری فقط می‌توانند در یک رشته شرکت کنند، خاطرنشان کرد: داوطلبان می‌توانند در زمان ثبت‌نام بر اساس علاقه‌مندی و اولویت، حداکثر 10 دانشگاه را انتخاب کنند.


وی در خصوص ظرفیت آزمون دکتری، تصریح کرد: بر اساس اعلام نیاز دانشگاه‌ها حدود 5 هزار و 600 در این آزمون پذیرفته می‌شوند و حدود 400 نفر ظرفیت استعداد درخشان پذیرفته می‌شوند.

وی با بیان اینکه اسامی داوطلبانی که حد نصاب لازم را کسب کنند، در قالب چند برابر ظرفیت برای انجام مراحل بعدی در اواخر اردیبهشت ماه به دانشگاه‌های مورد نظر اعلام می‌شود، اظهار کرد: معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه‌ای داوطلبان، 20 درصد نمره آزمون کتبی را به خود اختصاص خواهد داد.

خدایی با تاکید بر اینکه این معدل به صورت تراز شده در نمره کل آزمون تأثیر داده خواهد شد، تصریح کرد:

پس از انجام کلیه مراحل آزمون، نتایج نهایی براساس اولویت انتخاب داوطلب، نمره ارسالی دانشگاه‌ها، ظرفیت‌های هر رشته و حد نصاب اعلام شده توسط دانشگاه پذیرنده از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

وی تاکید کرد: پذیرش نهایی بر اساس نمره ارسالی دانشگاه‌ها انجام خواهد گرفت و نمره اولیه داوطلب در پذیرش نهایی تاثیر نخواهد داشت.

معاون سازمان سنجش با اشاره به برگزاری آزمون دکتری در 25 فروردین ماه، گفت: نتایج نهایی آزمون در شهریور ماه توسط سازمان سنجش اعلام می‌شود.