وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

پذیرش دانشجو دکترا دانشگاه علوم پزشکی شیراز
نویسنده : مدیر - ساعت ۸:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/۱٢
 
دانشکده علوم نوین دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال تحصیلی آینده در مقطع دکترا دانشجو می پذیرد.
به گزارش وب دا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز رییس دانشکده علوم نوین با بیان این مطلب گفت : این دانشکده به منظور استفاده از تکنیک های نوین در حیطه علوم پزشکی و به روز کردن دانش فعالیت می کند.

دکتر مجتبی حبیب آگهی افزود : در حال حاضر یازده آزمایشگاه در زمینه فناوری های علوم نوین در دانشگاه علوم پزشکی شیراز فعالیت می کنند که هسته علمی این دانشکده را تشکیل می دهند.
وی اظهار داشت : پژوهش های این آزمایشگاهها ، که با حمایت کمیته علوم نوین فعالیت می کنند در زمینه فناوری های نوین شامل سلولهای بنیادی (جنینی و یا مزانشیمی)، نانو ، تولید فرآورده های بیوتکنولوژی ، ژن درمانی ، پروتئومیکس ، تولید آنتی بادی های نوترکیب ،‌مطالعات ایمنی درمانی و فارماکولوژی است.
دکتر حبیب آگهی گفت : هدف کمیته علوم نوین دانشگاه این است که تمامی اعضای هیئت علمی که آمادگی راه اندازی یک آزمایشگاه در زمینه دانش های جدید را دارند حمایت کنند.
وی افزود : بر همین اساس گروههای فارماکولوژی ، ‌فیزیولوژی و ژنتیک نیز به زودی در زمینه علوم نوین آزمایشگاه هایی را راه اندازی می کنند.
دکتر حبیب آگهی اظهار داشت : فراهم کردن شرایطی به این منظور که متخصصان دانشگاه بتوانند دانشهای به روز دنیا را بومی سازی کنند ،‌ با استفاده از تکنیکهای جدید تولید علم داشته باشند و در عرصه خدمت به بیمار فرآورده های جدید تولید کنند از اهداف دانشکده علوم نوین است.
وی گفت : درحال پیگیری دریافت مجوز از وزارت بهداشت جهت فعالیت در 6 رشته شامل زیست فناوری پزشکی ، نانو فناوری پزشکی ، مهندسی بافت ، علوم اعصاب ، تکوین و تولید مثل و پزشکی مولکولی در دانشکده علوم نوین هستیم.
دکتر حبیب آگهی بیان کرد: دانشکده علوم نوین در مقطع دکترا دانشجو می پذیرد و در سال تحصیلی آینده حداقل در سه الی چهار رشته از جمله زیست فناوری ، پزشکی مولکولی و اعصاب پذیرش دانشجو دارد.
دکتر حبیب آگهی گفت : برنامه های آموزشی رشته های ذکر شده تدوین شده اند که بخش اعظم بار آموزشی توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تامین خواهد شد.
وی تصریح کرد : در همین راستا تفاهم نامه ای هم با دانشکده فناوری های نوین دانشگاه تهران امضا شده که بر اساس آن هر دو دانشکده با یکدیگر مشارکت خواهند داشت.
دکتر حبیب آگهی افزود : در حال حاضر یازده آزمایشگاهی که در زمینه علوم نوین در دانشگاه علوم پزشکی شیراز عالیت می کنند تا حد زیادی قادر به بومی سازی تکنیک های مورد نظر خود شده اند و تامین کننده تکنیک های لازم برای رشته های مختلف در دانشکده علوم نوین خواهند بود.
دکتر حبیب آگهی اظهار امیدواری کرد فعالیتهای دانشکده علوم نوین در آموزش و اجرای پروژه های پیشرفته و به روز نتایجی همچون تولید علم و فرآورده های جدید برای بیماران را به دنبال داشته باشد