وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

اجرای دکتری پژوهش محور از سال آینده
نویسنده : مدیر - ساعت ٩:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱٢/۱٥
 

معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم با اشاره به پیشرفت های کمی و کیفی پژوهشی کشور طی سال اخبر گفت: طرح دکتری پژوهش محور از سال آینده در کشور اجرا می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مهدی نژاد نوری با اعلام این خبر اضافه کرد: طرح دکتری پژوهش محور در وزارت علوم تصویب شده و از سال آینده در کشور اجرا می شود.


وی با بیان اینکه در این طرح بودجه تحصیل دانشجویان از سوی دستگاههای اجرایی تامین می شود خاطرنشان کرد: در این طرح دانشجویان مقطع دکتری با توجه به نیاز کشور و دستگاههای اجرایی تحصیل خود را انجام می دهد.
معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم با اشاره به برگزاری ششمین جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری افزود: ششمین جلسه شورای عالی عتف 17 اسفند ماه با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می شود.
وی گفت: جلسات کمیسیون های تخصصی شورای عالی عتف به طور مرتب برگزار می شود و در این جلسات اولویت های راهبردی پژوهش کشور بررسی می شود.
مهدی نژاد با اشاره به تصویب آیین نامه ارتقا اعضای هیئت علمی افزود: استاد باید در خدمت دانشگاه و دانشجو باشد و در آیین نامه ارتقای اعضای هیئت علمی کشور استادانی که در مسیر پیشرفت و ارتقای پژوهشی گام برندارند با مشکل روبرو می شوند.
وی اضافه کرد: اگر استادی در کلاسهای خود تیشه به ریشه نظام بزند طبق آیین نامه ارتقا اعضای هیئت علمی با آن برخورد خواهد شد.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم درخصوص بازنگری آیین نامه فرصت مطالعاتی نیز گفت: فرصت مطالعاتی به معنای زنگ تفریح نبوده و در این آیین نامه با طراحی فرصت مطالعاتی داخل کشور برای اساتید بسترهای لازم برای آشنایی اساتید با نیازهای داخلی و ارتباط با ارگان های مختلف فراهم می شود.
وی اضافه کرد: پژوهانه دکتری نیز به افرادی تعلق می گیرد که فعالیت های پژوهشی مورد نیاز کشور را مورد بررسی قرار می دهند.
مهدی نژاد با اشاره به وجود 591 مجله علمی – پژوهشی در کشور گفت: تا پایان برنامه پنجم توسعه باید تعداد مجلات علمی و پژوهشی کشور به هزار عنوان افزایش یابد.
وی خاطرنشان کرد: در برنامه پنجم توسعه توجه ویژه به همکاری های بین المللی شده که وزارت علوم بسترهای لازم برای دعوت اساتید خارجی به دانشگاهها و همکاری های علمی مشترک بین المللی را فراهم می کند.
معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم از راه اندازی سیستم یک پارچه نرم افزاری دانشگاهها خبرداد و گفت: این سیستم در دانشگاه صنعتی خواجه نصیر طراحی شده و از سوی برخی از کشورهای خارجی تقاضاهایی اعلام شده است.