وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

مصاحبه با یوسفی بخشدار بخش بزرگ خنجین
نویسنده : مدیر - ساعت ٧:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٢/۱٤
 

  خبرنگار ما در مورد موضوعات و برنامه های بخش خنجین مصاحبه ای انجام داده که نظر شما را به خواندن آن جلب می کنیم: 

 

 در راستای  سیاستهای دولت جمهوری اسلامی مبنی بر اجرای عدالت وتوسعه متوازن وهمه جانبه، بخش خنجین درسال گذشته همزمان با شهرستان فراهان تائسیس شد و ما نیز بر حسب وظیفه  تلاش کردیم تا سیاست های  نظام و دولت را در زمینه خدمات رسانی هر چه بهتر به مردم عزیز منطقه پیاده کنیم ...

 در راستای  سیاستهای دولت جمهوری اسلامی مبنی بر اجرای عدالت وتوسعه متوازن وهمه جانبه، بخش خنجین درسال گذشته همزمان با شهرستان فراهان تائسیس شد و ما نیز بر حسب وظیفه  تلاش کردیم تا سیاست های  نظام و دولت را در زمینه خدمات رسانی هر چه بهتر به مردم عزیز منطقه پیاده کنیم ...

 


سال گذشته ابتدا سعی کردیم هیئت رئیسه شوراهای اسلامی روستاها وشورای بخش را تشکیل دهیم و شوراها ودهیاریها را ساماندهی کنیم در گام بعدی با کمک شوراهای اسلامی  تلاش کردیم نقاط ضعف و قوت و پتانسیل های منطقه را شناسایی کنیم وآنها را در قالب پیشنهادهای مجزا به دستگاه‌های مربوطه وهمچنین نماینده محترم شهرستان در مجلس منعکس نماییم. 

به لطف خدا پروژه آسفالت روستاهای رکین وفردقان سال گذشته انجام شد  وپروژه آسفالت  روستاهای سلیم آباد به خنجین وتلخاب به ضیاء آباد هم پیگیری شده که امیدواریم در سال 90 اجرایی شود برای  بهسازی جاده شیرین آباد -خنجین 207 میلیون تومان اختصاص یافته که امسال انجام خواهد شد.

پروژه دوبانده شدن محور فرمهین  خنجین به  کمیجان و همدان به یاری خدا و پیگیری نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر اخوان در سفر هیئت محترم  دولت به استان تصویب شد و یک میلیارد و 900 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته که عملیات اجرایی این پروژه آغاز شده ودر حال انجام است.

در خصوص آب  با کمبود روبرو هستیم که منطقه برای اجرای طرحهای آبخیزداری درسال گذشته مطالعه شد و برای اجرایی شدن طرح در حال پیگیری هستیم.

درمورد کبودها ومشکلات آب آشامیدنی روستاها مشکل آب شرب  تلخاب تاحدودی برطرف شده  تامین آب شرب خنجین در حال مطالعه است و برای حل مشکل آب آشامیدنی مجتمع آبرسانی روستاهای سمت سلیم آباد ازطریق دفتر مناطق محروم جهت تامین اعتبار در حال پیگیری هستیم برای تامین آب شرب روستاهای کسرآصف و فردقان برنامه ریزی انجام شده که امسال اجرا خواهد شد.

در زمینه‌ی ورزش، جوانان منطقه استعداد و پتانسیل بسیار خوبی دارند ولی منطقه فاقد سالنهای ورزشی بود که با پیگیریهای انجام شده در سال گذشته  عملیات احداث سالن ورزشی خنجین شروع شده ودر حال پیگیری برای احداث سالن برای روستاهای پرجمعیت بخش هستیم.

با توجه به سیاست دولت محترم در خصوص آموزش شنا، احداث استخر در این بخش  یک ضرورت می باشد که این مورد را نیز پیگیری خوهیم کرد.

در خصوص موضوعات بهداشتی درمانی مشکلات زیادی وجود داشت که به لطف خدا و کمک مسئولان اورژانس 115خنجین سال گذشته افتتاح شد دنداپزشکی هفته ای دو روز در خنجین فعال شده و استقرار دو پزشک در درمانگاه خنجین و تقویت امکانت درمانی هم با پیگیریهای صورت گرفته  انجام شده  که در اینجا جا دارد از زحمات مسئولین بهداشت و درمان مخصوصا دکتر بکرانی مدیرمحترم شبکه بهداشت شهرستان تشکر کنم و امیدواریم با مساعدت این عزیزان درمانگاه خنجین را بتوانیم  به درمانگاه شبانه روزی تبدیل کنیم.

 تغییرو تحول بیشتر ادارات انجام شده مابقی آنها نیز امسال انجام خواهد شد.

برای استقرار ادارات مثل کمیته امداد ثبت احوال دادگاه عمومی نمایندگی دامپزشکی و.... پیشنهادهایی داشته ایم که در حال پیگیری آنها هستیم  درمانگاه دامپزشکی از طریق بخش خصوصی دایر شده و برای ایچاد شهرداری خنجین تعهدات مردمی انجام شده و منتظر صدور مجوز از سوی وزارت کشور هستیم برای تلخاب هم پیگیری می کنیم تا بتوانیم از قانون جدید که اجازه می دهد روستاهای بالای 3500 نفر به شهر تبدیل شوند استفاده کنیم تا بتوانیم شهرداری را در تلخاب هم تاسیس کنیم تا بتوانیم مبلمان شهری را در آنجا پیاده کنیم.

 استقرار برخی ادارات و نمایندگیها نیز منوط به استقرارشهرداری است که آنها نیز در آینده نزدیک پس از دایر شدن شهرداری خنجین مستقر خوهند شد.