وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

جلسه مجمع اندیشه و وحدت اسلامی استان مرکزی با حضور عباس رجایی
نویسنده : مدیر - ساعت ۱٠:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۳/۱٠
 

جلسه مجمع اندیشه و وحدت اسلامی استان مرکزی با حضور عباس رجایی نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

رجایی در این نشست ضمن دفاع جدی از عملکرد خود و سایر نمایندگان در مجلس شورای اسلامی پای درد و دل اصولگرایان نشست و به پرسش های آنان پاسخ گفت.
وی در انتقاد به اینکه چرا از برخی مدیران بی کفایت حمایت می کنید، پاسخ داد: من از هیچ مدیر بی کفایتی حمایت نمی کنم. ما شاخص های عملکردی مدیر را بررسی می کنیم.اگر این شاخص ها مثبت باشند آن مدیر را حفظ می کنیم و اگر منفی باشد بحث نظارتی خود را در جهت تغییر وی دنبال می کنیم.


رجایی خاطرنشان کرد: کسی نمی تواند جلوی نیروهای توانمندی را که از استان می روند، بگیرند اما یکی از دلایلی که در این خصوص بررسی کردیم خود نیروهای بومی هستند که وقتی نخواهند نیرویی را نگه دارند از جهات مختلف برای وی حاشیه می تراشند که هر جای دیگر کار کند ولی در استان نماند. رجایی افزود: ما دنبال استاندار بومی بودیم و هنوز هم هستیم اما به هر حال باید در نظر داشت که استاندار را رئیس جمهور در دولت انتخاب می کنند.
رجایی با گلایه از برخی مسئولان استان تصریح کرد: برخی مسئولان در رسانه ها اعلام می کنند که برخی کارها را به تنهایی انجام داده اند اما اگر اسنادم را منتشر کنم خواهیم دید که آنها نبودند بلکه افراد دیگری بوده اند که آن کارها را انجام داده اند.
رجایی خاطر نشان کرد: یکی از اشکالاتی که در کشور وجود دارد این است که گاهی همگی روی یک شاخه نشسته ایم و این شاخه را هم خودمان داریم قطع می کنیم. باید حواسمان باشد که در دایره بازی دشمن نیفتیم. یکی ازتوطئه های دشمن این است که این کشور را از نخبگانش خالی کند. رهبری همانند امام (ره) با هیچکس تعارفی ندارد و هر جا که خطایی ببیند مطمئن باشید برخورد می کند.
رجایی پیرامون اختلاف با لطفی دیگر نماینده اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: هر اختلافی که مبنای خدایی و قرآنی نداشته باشد، به جامعه و مردم ضربه می زند. اما باید دید چرا این اختلافات به وجود می آید.بنده هیچ وقت دنبال اختلاف نبوده و نیستم و نخواهم بود و از روز اولی که به مجلس رفتم دست دوستی به سمت همه آقایان دراز کردم و در حال حاضر همین بحث را دارم و در آینده هم همین گونه خواهد بود اما اگر برخی مشی و مرامشان جور دیگری است، به خودشان مربوط است.
رجایی افتتاح سد کمال صالح را از دیگر محل های مناقشه میان خود و برخی مسئولان عنوان کرد و گفت: روزی که مطرح شد سد کمال صالح قر ار است افتتاح شود گروهی را برای بازدید سد فرستادم و احساس کردیم که سیستم پمپاژ و انتقال آب تست نشده است و بنا داشتند سد را افتتاح کنند و بعد آن را قطع کنند و سیستم را تست کنند که این موضوع را صلاح مردم ندانستم و در این خصوص با سیستم اجرایی استان مخالفت شدید کردم که برخی ناراحت شدند اما خوشبختانه جلوی افتتاح سد گرفته شد.
رجایی پیرامون حضورش در انتخابات آتی مجلس اظهار داشت: هنوز نه انتخاباتی شروع شده و نه برنامه ای هست. همیشه اعتقادی، وارد عرصه انتخابات شده ام نه برای داشتن یک شغل یا پرستیژ. زمانی هم که اعتقادی وارد می شوی بدین معناست که رای مردم اهمیت دارد و مسئولیت آور است و تا زمانی که از شما کار برمی آید و مردم شما را انتخاب می کنند این مسئولیت را باید به جلو پیش برد و به نتیجه رساند. روزی هم که مردم رای ندادند این مسئولیت از نماینده ساقط می شود.وی در خصوص برنامه های آتی خود در صورت رای آوردن در انتخابات آتی عنوان کرد: قصد دارم کارها و برنامه های زیربنایی را که آغاز کرده ایم دنبال کنیم به عنوان مثال کارهایی نظیر بنیاد توسعه استان که به نام بنیاد آفتاب مطرح است و در آن 26 کار بزرگ برای توسعه استان، اراک، خنداب و کمیجان در نظر گرفته ایم.
رجایی در پاسخ برای اظهارنظر در خصوص عملکرد مشایی با بیان اینکه در خصوص مصادیق اظهار نظر نمی کنم، گفت: معتقدم شاخص مملکت و سکان اصلی آن رهبری است و هرکس به این شاخص نزدیکتر باشد محبوبیت بیشتری دارد و هرکس از این شاخص دور باشد، هرکس می خواهد باشد، قطعا از دایره محبوبیت و دوست داشتن دور است.
وی همچنین در خصوص رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ایشان یکی از معتمدین رهبری است و در بسیاری از ماموریت های حساس ماموریت را به ایشان می دهند. رجایی در خصوص اختلاف روسای قوه مجریه و مقننه ابراز داشت: خواهش بنده این است که این مسائل را مطرح نکنید چرا که بالاخره در ارتباط با سران قوا باید خط قرمزی تعریف شود. وی در خصوص غیرقانونی عمل کردن دولت تصریح کرد: قانون اساسی میثاق ملی است و رهبری فوق این قانون است و بر آن نظارت می کند. همه قوا وظیفه دارند در چارچوب قانون حرکت کنند. هیچ مقامی جز رهبری حق ندارد خارج از قانون اساسی حرکت کند هرکس می خواهد باشد چه رئیس جمهور چه رئیس مجلس شورای اسلامی و چه رئیس قوه قضاییه. مشکل این است که گاهی برخی قانون اساسی را تفسیر به رای می کنند و بعد هم می خواهند به نفع خود، آن را مصادره کنند. تفسیر قانون اساسی بر عهده شورای نگهبان است و تفسیر سایر قوانین به عهده مجلس شورای اسلامی است. اگر کسی می گوید مجلس، قانون را تفسیر نکند و نقد علی بیگ تفسیر کند اعلام کند ما مجلس نمی خواهیم و رفراندوم برگزار کند که نقد علی بیگ قانون را تفسیر کند که دیگر هرج و مرج می شود.
مجلس، 290 نماینده دارد که در هیچ دوره ای تمام نمایندگان افکار و اعمالشان با یکدیگر مشابه نبوده است. مردم باید تشخیص دهند که چه کسی را به مجلس بفرستند که جزء بهترین، شایسته ترین و نخبه ترین ها باشد. اگر درست تشخیص دهند حرکت عمومی مجلس نسبت به یک موضوع بهتر خواهد بود و اگر درست تشخیص ندهند پارازیت هایی در آن وجود خواهد داشت.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در خصوص حل مشکلات کارگری در استان ابراز داشت: واقعا نمی دانم چه جوابی باید داد چرا که این مسئله یکی از دغدغه های همگان است. ما در عرصه اشتغال نرم افزار آن یعنی قانون را نوشته ایم و دست دولت هم در این خصوص باز گذاشته ایم. رئیس دولت قول داده است که سال آینده حداقل 2 میلیون و 500 هزار شغل ایجاد کند که اگر این اتفاق بیافتد مسئله بیکاری اساسا حل می شود.
عباس رجایی افزود: کارخانجات دولتی، هم تورم نیروی انسانی دارند یعنی کاری را که 500 نفر می توانست انجام دهد را با 1500 نفر انجام می د هند و عملا بیکاری پنهان در این کارخانجات وجود دارد و چون ما در جریان این مسائل هستیم خیلی نمی توانیم فشار بیاوریم به خصوص اینکه برخی از این کارخانجات خصوصی شده اند و به دنبال بالا بردن بهره وری کارخانه خود هستند.
این نماینده اصولگرای مجلس در خصوص اهانت و بی توجهی برخی مدیران استان به نیروهای اصولگرا اظهار داشت: این مسئله را قبول دارم، یکی از ظلم های تاریخی که به خانواده های ایثارگران و اصولگرا می شود از سوی همین مدیران به ظاهر اصولگرا است. این مدیران در ظاهر جزء دایره اصولگرایی هستند، اما اینکه چرا این کارها را می کنند برای ما هم جای سوال است. معتقدم مدیری که چارچوب های نظام را درست تشخیص نمی دهد، صلاحیت مدیریت را ندارد و بایستی او را کنار گذاشت.
رجایی در جواب به اینکه آیا مسئله وقف دانشگاه آزاد مسئله ای سیاسی نبود، پاسخ د اد: عده ای فضا را شلوغ کردند و بیشتر کسانی که بیرون از مجلس بودند این مسئله را سیاسی کردند تا کسانی که در داخل مجلس بودند. تندروی و افراطی گری از هر جناحی باشد محکوم است. بنده کاری ندارم که رئیس دانشگاه آزاد چه کسی است اما دانشگاه آزاد دانشگاهی است که امروز حدود یک میلیون و دویست هزار نفر دانشجو دارد. مصوبه ای که در مجلس مطرح شد، اصلا بحث دانشگاه آزاد نبود گرچه دانشگاه آزاد هم جزء‌آن مصوبه بود و قرار بود تمامی دانشگاه های غیرانتفاعی و غیردولتی کشور سازماندهی شوند. در سراسر کشور 240 دانشگاه غیردولتی وجود دارد که بایستی سازماندهی شوند و برای آنها تعیین تکلیف شود.
رجایی عدم یکپارچگی اصولگرایان در استان را فراموش کردن شاخص های اصولگرایی عنوان کرد و گفت: بعضی اوقات برخی شاخص ها را فراموش می کنند و نفسانیات خودشان را جایگزین می کنند. اصولگرایان اگر نفسانیات خود را کنار بگذارند، هیچ اختلافی پیش نمی آید.
رجایی پیرامون تغییر نام پالایشگاه و پتروشیمی اراک به نام شازند تصریح کرد: تغییر نام دستور شخص رئیس دولت بوده است که بعد هم پشیمان شده اند اما چون دستور داده بودند از دستورشان پایین نیامدند.

منبع: پایگاه مجمع اندیشه و وحدت اسلامی