وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

رجایی نماینده اراک: این شهر درتقسیمات کشوری بایدمشابه کلان شهرها دیده شود
نویسنده : مدیر - ساعت ۱۱:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۱٢/۱٧
 

اراک - نماینده مردم اراک ، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: شهر اراک به عنوان مرکز استان مرکزی در تقسیمات سیاسی کشور باید مشابه کلان شهرها دیده شود.

عباس رجایی روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا ، از مصوبات اخیر هیات دولت در خصوص تقسیمات جدید و افزایش حوزه‌های شهرستانی در استان مرکزی استقبال کرد.

وی افزود: معضلات شهری و اجتماعی متعدد در مراکز استان‌ها می‌طلبد که باحاکمیت کلان مدیریتی بر این مناطق با دادن نواحی روستایی به شهرستان‌های تابعه ، برنامه‌های توسعه این شهرستان‌ها جدی تر دنبال شود.

وی توضیح داد: درحال حاضر در تقسیمات سیاسی کشور، کلان شهرها، به صورت شهرستان مستقل با چند شهر و بدون روستا در نظر گرفته می‌شود.

وی گفت: آرایش جدید تقسیمات کشوری در استان مرکزی و افزایش حوزه‌های شهرستانی به عنوان یک مزیت موجب توسعه متوازن و پیشبرد اهداف و برنامه ها در این مناطق می‌شود.

رجایی، ضمن مثبت ارزیابی کردن تغییرات درون استانی ، انتزاع هرنقطه از استان مرکزی و الحاق آن به استان‌های دیگر را امری غیر قابل پذیرش دانست و تاکید کرد : با جدیت در برابر هرحرکت احتمالی در این راستا می‌ایستیم.

بر اساس مصوبه اخیر هیات وزیران با ایجاد شهرستان فراهان ، تغییراتی در تقسیمات این منطقه ایجاد شده که در نتیجه این تغییرات شمار شهرستان‌های استان مرکزی از ‪ ۱۱‬به ‪ ۱۲‬شهرستان افزایش یافت .ک/‪۳‬

منبع :خبرگزاری جمهوری اسلامی ‪