وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

واریز پنجمین مرحله یارانه‌ها از اول تیر
نویسنده : مدیر - ساعت ۳:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/٢۸
 

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استاندار تهران از واریز پنجمین مرحله یارانه‌ها به حساب سرپرستان خانوارها از اول تیرماه خبر داد.

نعمت‌الله ترکی در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به جزئیات واریز یارانه‌ها با بیان اینکه مبلغ یارانه‌های این دوره نسبت به دوره قبل تغییری نکرده، گفت: در مرحله پنجم نیز مبلغ یارانه‌ها همانند مرحله چهارم است، ضمن آنکه یارانه نان نیز همزمان به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.


وی در خصوص واریز یارانه افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد به حساب که پیش از این گفته می شد به حساب این ارگان‌ها واریز خواهد شد، گفت: مبالغ یارانه کمافی‌السابق به حساب خود افراد واریز می‌شود و هیچ تغییری نکرده است.

ترکی با اشاره به واریز یارانه به حساب افراد بدسرپرست نیز تصریح کرد: اصلاحیه‌ای که پیش از این در مورد این افراد صورت گرفته است در این دوره اعمال م‌ شود و با توجه به مشکلاتی که شهروندان تهرانی در این خصوص اعلام کرده بودند دبیرستان البرز واقع در خیابان حافظ به عنوان مرکزی برای رسیدگی به مشکلات افراد مشخص شده است.

وی تاکید کرد: اعضای ستاد هدفمندی یارانه‌ها، فرمانداری واستانداری در این مرکز مستقر هستند لذا افرادی که مشکل داشتند به جای مراجعه به فرمانداری و ستاد هدفمندی یارانه‌ها به این مرکز مراجعه می‌کنند و مشکل آنها رفع می‌شود.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استاندار تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 80 درصد از مشکلاتی که در این خصوص وجود داشت حل شده است، به ایسنا گفت: تغییراتی که قرار بود در زمینه واریز یارانه‌ها به حساب بدسرپرستان انجام شود، صورت گرفته و بر این اساس فرم تغییرات که مربوط به استانداری بود انجام و برای ادامه کار به مرکز آمار ارسال شده است که پس از بررسی در این مرکز به ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام می‌شود.

ترکی در خصوص دریافت یارانه خانوارهای جدید نیز گفت: افرادی که در فروردین ماه تغییرات مربوطه را اعلام کرده‌اند در این مرحله یارانه‌های خود را دریافت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، اطلاعات دریافتی نیز حاکیست تعداد یارانه بگیران از مرحله اول تا مرحله چهارم در کشور حدود 12 میلیون نفر افزایش یافته است به شکلی که در حالی که در نخستین مرحله، برای بیش از 60 میلیون نفر یارانه واریز شد، به گفته سخنگوی طرح تحول اقتصادی در پایان ماه اردیبشهت امسال، تعداد افراد ثبت نامی برای دریافت یارانه در سایت مرکز آمار به 73 میلیون و 600 هزار نفر و تعداد افراد ثبت نام و افتتاح حساب کرده در سایت وزارت رفاه به 72 میلیون و 500 هزار نفر رسیده است.

این در حالیست که سایت رفاهی برای اعلام شماره حساب واریز یارانه همچنان باز است و اگر چه امکان ثبت نام افراد جدید در سامانه مرکز آمار ایران وجود ندارد، اما ثبت شماره حساب برای افراد تایید شده ممکن است.

تا کنون در دو مرحله یارانه نقدی 89 هزار تومان و در مرحله سوم و چهارم با افزایش یارانه نقدی نان، 45 هزار و 500 تومان به حساب هر نفر ایرانی متقاضی واریز شده است. با این حساب تا کنون به ازای هر نفر متقاضی یارانه 269 هزار تومان به حساب واریز شده است و در واقع رقمی به حدود 19 هزار میلیارد تومان از سوی دولت به این موضوع اختصاص یافته است.

در مرحله چهارم واریز یارانه‌ها به گفته یک نماینده مجلس مشخص شد که حدود دو میلیون نفر از ایرانیان ساکن خارج کشور نیز با ثبت نام، تا کنون یارانه نقدی دریافت می‌کرده‌اند، در حالی از اثر افزایش قیمت‌ها در داخل چیزی متوجه آنها نبوده‌ است. به گفته مسوولان اقتصادی قرار است درباره این عده تصمیمی اتخاذ شود.

طبق روال دو دوره گذشته، یارانه نقدی در هفته ابتدایی هر ماه به حساب متقاضیان واریز می‌شود.