وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

استاندار مرکزی:جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی در گرو تامین منابع مالی
نویسنده : مدیر - ساعت ۱:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/٢٩
 

سرمایه گذاران  داخلی و خارجی تنها با شتاب در پرداخت منابع مالی جذب می شود .  استاندار مرکزی امروز در چهاردهمین جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی گفت : تسهیل در پرداخت منابع مالی و شتاب در واگذاری زمین به سرمایه گذاران عوامل جذب سرمایه گذاری خارجی و داخلی در استان مرکزی است.

علی اکبر شعبانی فرد بر حذف کاغذ بازی در دستگاه های اجرایی برای تسریع در جذب سرمایه گذاری تاکید کرد و افزود : استان مرکزی اکنون از زیر ساخت هایی مثل حمل و نقل ترکیبی ، انرژی و امنیت سرمایه گذاری برخوردار است.


بی اطلاعی سرمایه گذاران از ظرفیت ها و توانمندی های استان مرکزی مهمترین مانع جذب سرمایه گذاری است.

دبیر مرکز خدمات سرمایه گذاران استان مرکزی در این باره گفت : اکنون کتاب راهنمای سرمایه گذاری استان مرکزی و معرفی فرایند آغاز فعالیت و صدور مجوز دستگاه های اجرایی تدوین شده است.

میرزا خانی افزود : با گذشت بیش از یک سال از فعالیت مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی130 فرصت سرمایه گذاری در استان مرکزی شناسایی و در پایگاه اینترنتی این مرکز به ادرس WWW.ICMR.IR  در اختیار سرمایه گذاران قرار داده شده است.

اکنون 23 سرمایه گذار خارجی با 339 هزار دلار سرمایه گذاری در استان مرکزی فعالیت می کنند.

مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی با 21 عضو از دستگاههای اجرایی ، زیر ساختهای لازم از جمله زمین/ واگذاری انشعابات برق / گاز / آب / خطوط زیر بنایی و مجوز ها را برای سرمایه گذاران فراهم می کند.