وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون استخدام آموزشیاران آموزش و پرورش 1390
نویسنده : مدیر - ساعت ۱۱:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٢/۳٠
 

آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت سوادآموزی

وزارت آموزش و پرورش در اجرای تبصره 7 ماده 17 قانون الحاق سه ماده و دو تبصره به قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی مصوب 7/10/89 مجلس شورای اسلامی و به منظور تعیین تکلیف افراد مشمول ماده مذکور با رعایت کلیه قوانین و مقررات مربوط و شرایط مندرج در این شیوه‌نامه اقدام به برگزاری آزمون می نماید.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی وزارت آموزش و پرورش، در این شیوه‌نامه علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی شرکت‌کنندگان در آزمون به مواردی مانند؛ شرایط و زمان ثبت‌نام، مدارک لازم برای ثبت‌نام، نحوه‌ی احتساب نمره و اولویت‌بندی، مواد آزمون، زمان و نحوه توزیع کارت ورود به آزمون و یک‌سری تذکرات مهم اشاره شده که به تفصیل در ذیل آورده می‌شود.


شرایط عمومی شرکت در این آزمون

شرکت کنندگان علاوه بر دارا بودن شرایط اختصاصی باید در هنگام ثبت نام دارای کلیه شرایط مصرحه در قوانین و مقررات مربوط از جمله قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون گزینش که اهم آنها به شرح زیر اعلام می شود ، باشند :

1- اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .

2- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .

3- داشتن تابعیت ایران

4- داشتن حداقل سن20 سال تمام و حداکثر 40 سال تمام

5- انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان

6- عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر

7- نداشتن سابقه محکومیت جزایی مؤثر

8- داشتن مدرک تحصیلی معتبر دانشگاهی یا مدارک همتراز معتبر ( مورد تأیید مراجع قانونی صادر کننده)

9- داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که بکارگیری می شوند .

شرایط اختصاصی شرکت در این آزمون :

1- افرادی که از 1/1/1379 به بعد به صورت حق التدریس و یا در سالهای اخیر از طریق شرکت های خدماتی حداقل 12 ساعت تدریس در هفته و یکسال تحصیلی با وزارت آموزش و پرورش همکاری آموزشی و پرورشی داشته اند و یا در نهضت سوادآموزی به صورت آموزشیار حداقل در یک دوره خدمت نموده اند و خدمت و همکاری آنها مستمر نبوده است .

تبصره 1 : احراز همکاری آموزشی و پرورشی این افراد به عهده آموزش و پرورش و آموزشیاران نهضت سواد آموزی با گواهی نهضت سوادآموزی خواهد بود .

تبصره 2: نیروهای حق التدریس مطابق با ابلاغ آموزش و پرورش مشغول بکار شده ، و از آموزش و پرورش حق التدریس دریافت کرده باشند ، و نیروهای شرکتی مطابق لیست های موجود در آموزش و پرورش از جمله آموزش و گزینش و ذیحسابیها  شناسایی می شوند .

تبصره 3: کلیه آموزشیاران نهضت سوادآموزی که مشمول استخدام قانون تعیین تکلیف مصوب 15/7/88 مجلس شورای اسلامی و الحاقیه های پس از آن نمی باشند ، می توانند دراین آزمون شرکت نمایند.

2- کسب حد نصاب لازم 60 درصد نمره  در این آزمون .

تذکر  : افراد مشمول این ماده چنانچه در آزمون شرکت نکنند و یا در صورت شرکت حدنصاب تعیین شده را کسب ننمایند به خدمت آموزشی یا همکاری آموزشی آنها خاتمه داده می شود .

3- نداشتن مانع قانونی استخدام در دستگاههای دولتی و همچنین نداشتن منع بکارگیری در آموزش و پرورش به موجب آراء مراجع قانونی .

4- سپردن تعهد رسمی مبنی بر اینکه در صورت بکارگیری ( حق التدریس یا استخدام ) حداقل به مدت 10 سال درمجتمع های روستایی و مناطق روستایی که آموزش و پرورش نیاز داشته و اعلام می کند خدمت نماید و در صورت استنکاف مکلف بوده به ازای هر سال عدم ایفای تعهد مبلغی را مطابق مفاد سند تعهد که توسط آموزش و پرورش تنظیم می شود به آموزش و پرورش پرداخت نماید .

5- افرادی که براساس این ماده بکارگیری می شوند آموزش و پرورش بر اساس نیاز خود و برحسب جنسیت و نیاز هر منطقه و صرفاً برای مناطق روستایی بکارگیری می کند .

6- این آزمون صرفاً برای رشته های آموزش ابتدایی ، آموزش استثنایی و مراقب بهداشت مدارس برای مقطع ابتدایی برگزار می شود و افرادی که براساس اولویت ها به کارگیری می شوند  فقط باید در همان رشته و مقطعی که آزمون داده اند خدمت کنند .

تذکر : افراد شرکت کننده در آزمون می بایست با توجه به سوابق تجربی ، رشته تحصیلی و علاقمندی خود صرفاً در یکی از رشته های فوق الذکر ثبت نام کنند .

**تذکرات مهم:

1- افرادی که حدنصاب مقرر در آزمون را به دست آورده و دارای اولویت های قانونی می باشند باید در زمان استخدام نیز دارای شرایط و صلاحیت عمومی باشند .

2- چنانچه در هر مرحله از مراحل آزمون و جذب ( حتی پس از قبولی نهایی و تعیین اولویت بکارگیری ) محرز شود داوطلب اطلاعات و مدارک خلاف واقع داده یا فاقد شرایط مندرج در آگهی این آزمون بوده محروم و قبولی وی کان لم یکن تلقی خواهد شد.

3- صحت مدارک تحصیلی پذیرفته شدگان در این آزمون توسط آموزش و پرورش از مراجع ذی ربط استعلام و در صورت عدم تأیید ، قبولی آنها کان لم یکن می شود .

4- افراد واجد شرایط درصورتیکه در استانهای مختلف سابقه خدمت آموزشی دارند صرفاً در محل سکونت استان فعلی خود مجاز به شرکت در آزمون می باشند .

شرایط و زمان نحوه ثبت نام :

افراد واجد شرایط می توانند از تاریخ ۵/2/1390 لغایت ۱۸/2/1390 با مراجعه به آموزش و پرورش محل خدمت پس از تکمیل فرم مشخصات در صورت تائید آموزش و پرورش نسبت به واریز مبلغ 000/50 ریال به حساب 31-1245 درآمدهای اختصاصی  نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران (‌قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملی ) به عنوان حق شرکت در آزمون اقدام با مراجعه حضوری به کارگزینی ( امور اداری ) استان نسبت به شرکت در آزمون اقدام نمایند .

تذکر : وجه واریزی به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد ، ضروری است داوطلبان پس از اطلاع کامل از شرایط ثبت نام در خصوص واریز وجه اقدام نمایند .

مدارک لازم برای ثبت نام :

1-        دو قطعه عکس 4 ×3

2-        کپی شناسنامه و کارت ملی همراه با اصل

3-        کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان

4-        تصویر و اصل مدرک فارغ التحصیلی ، گواهی های انجام کار تائید شده حسب مورد توسط ادارات محل خدمت یا نهضت سوادآموزی

نحوه احتساب نمره و اولویت بندی :

1- افراد شرکت کننده در آزمون باید حداقل 60 درصد نمره آزمون کتبی را کسب نماید .

2- در صورت کسب این نصاب به ازای هر سال خدمت آموزشی یا همکاری آموزشی که حداقل 12 ساعت تدریس در هفته برای نیروهای حق التدریس و خرید خدمات آموزشی و دو دوره سوادآموزی برای آموزشیاران نهضت سوادآموزی که به طور کامل در یکسال تحصیلی انجام گرفته باشد 5 امتیاز و حداکثر تا 30 امتیاز محاسبه می شود .

3- نتیجه آزمون کتبی حداکثر 70 امتیاز است و حداکثر امتیاز به بالاترین نمره در این آزمون تعلق می گیرد .

4- در صورت داشتن حد نصاب لازم مجموع امتیاز آزمون و امتیاز خدمت آموزشی یا همکاری آموزشی مبنای اولویت بکارگیری خواهد بود .

مواد آزمون :

1-        زبان و ادبیات فارسی

2-        قر آن و معارف اسلامی

3-        تکنولوژی آموزشی

4-        ریشه های انقلاب اسلامی و ولایت فقیه

5-        روانشناسی تربیتی

6-        تعلیم و تربیت اسلامی

7-        اصول و روش های فنون تدریس

8-        سنجش و ارزشیابی

تبصره 1 : این آزمون یک مرحله ایی است . سؤالات آزمون چهارگزینه ای و در حد کتب مراکز تربیت معلم طراحی و نمره منفی به میزان (  ) نیز لحاظ خواهد شد .

تبصره 2 : اقلیتهای دینی  از پاسخگویی به سؤالات قرآن و معارف اسلامی معاف بوده و نمره آن در سایر مواد آزمون توزیع می شود .

تبصره 3: برای رشته های مورد نیاز ( آموزش ابتدایی، استثنایی و مراقبان بهداشت 20 سؤال تخصصی حسب مورد از بررسی کتب دوره ابتدایی ، شناخت کودکان استثنایی ، بهداشت عمومی )

زمان و نحوه توزیع کارت ورود به آزمون :

توزیع کارت ورود به آزمون از روز 30/3/1390 لغایت 1/4/1390 از طریق اداره کل آموزش و پرورش استان مربوطه خواهد بود .

نام و نشانی محل برگزاری آزمون در کارت ورود به جلسه درج خواهد شد .

زمان برگزاری آزمون :

زمان برگزاری آزمون روز جمعه مورخ 3/4/1390 می باشد که ساعت برگزاری و سایر اطلاعات مورد نیاز توسط آموزش و پرورش استان به اطلاع متقاضیان خواهد رسید .

- شیوه نامه اجرایی این آزمون متعاقباً به ادارات کل آموزش و پرورش استانها ابلاغ خواهد شد.