وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

معارفه آقای مجید مومنی به عنوان فرماندار جدید شهرستان فراهان
نویسنده : مدیر - ساعت ۱٢:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٩
 

جلسه شورای اداری شهرستان فراهان روز سه شنبه مورخ28/4/90با حضور استاندار محترم استان مرکزی ، نماینده مردم تفرش ، آشتیان و فراهان و مسوولان دستگاه های اجرایی شهرستان برگزار گردید.


جلسه شورای اداری شهرستان فراهان ،روز سه شنبه 28/4/90با حضور استاندارمحترم استان مرکزی ، نماینده مردم تفرش ، آشتیان و فراهان و مسوولان دستگاه های اجرایی استان ،اعضای شورای اداری شهرستان وشوراهای اسلامی شهر وروستابرگزار شد.
استاندارمحترم استان مرکزی در این مراسم گفت: تبدیل فراهان به شهرستان در راستای سیاست های کلان و راهبردی دولت در تبدیل روستاها به شهر و فراهم آوردن بستر توسعه برای مناطق کمتر برخوردار صورت گرفته است.
"علی اکبر شعبانی فرد" افزود: شهرستان شدن فراهان آرزوی دیرین مردم این منطقه بوده چرا که از این خطه مردان تاریخ ساز بزرگی چون امیرکبیر و قائم مقام فراهانی برخاستند. در این جلسه استاندار محترم ضمن تقدیر از عملکرد مثبت مرتضی وحیدزاده  ایشان را مدیری توانمند خواندند که در شرایط حساس شهرستان توانست بحرانها را به خوبی مدیریت نماید. ایشان ضمن معرفی آقای مجید مومنی به عنوان فرماندار جدید شهرستان ،مومنی را مدیری جوان ،توانمند وبا انگیزه خواندند که در شرایط فعلی شهرستان که فضا ی کار وتلاش است می تواند مثمر ثمر باشد
علی اکبر شعبانی فرد' در مراسم معارفه فرماندار جدید شهرستان فراهان افزود: وجود ولایت فقیه ،مایه امیدواری، دلگرمی و پویایی فرد و جامعه در ایران اسلامی است.

وی ادامه داد : امروز ایران اسلامی ام القرای جهان است و این مهم هم به برکت وجود ولی فقیه است و موج بیداری و عدالت خواهی در کشورهای منطقه به برکت انقلاب اسلامی روز به روز در حال گسترش است .
وی خاطر نشان کرد: فتنه سال 1388 در راستای تضعیف جایگاه و اهمیت ولایت فقیه انجام شد که با روشنگری مقام معظم رهبری و هوشیاری مردم توطئه های فتنه افکنان نقش برآب شد.
استاندار استان مرکزی افزود: امروز ایران اسلامی به برکت ولایت فقیه مدلی موفق و کارآمد از حکومت داری را به دنیا ارائه کرده است که در سی سال گذشته توانسته است بر همه مشکلات پیروز شود.
وی گفت: مسوولان برای تقویت روحیه ایمان و باورهای مذهبی در مردم بیش از پیش تلاش کرده و با ارائه خدمات رسانی بی منت زمینه پیشرفت و آبادانی کشور را بیشتر فراهم کنند.
وی افزود: در آغاز پیروزی انقلاب اسلامی کشور توانایی تولید سیم خاردار را نداشت اما امروز به برکت وجود دانشمندان مومن و تلاشگر در عرصه های علمی و تولید دانش در جهان اسلام و خاورمیانه رتبه های برتر را دارد.
شعبانی فرد ادامه داد: ملت رشید ایران اسلامی نیز با قوت وقدرت در مسیر آرمانهای امام راحل، رهبری و شهیدان والامقام حرکت کرده و همواره برای پشتیبانی از ولایت فقیه و دستاوردهای انقلاب اسلامی در صحنه حضور دارد.
وی افزود: امروز دشمن برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی از طریق جنگ نرم وارد شده تا بتواند به اهداف شوم خود دست یابد و در این راستا جنگ سایبری را نیز تشدید کرده است .
وی گفت: بصیرت افزایی ، افزایش آگاهی ها، تبعیت محض از ولایت فقیه و توجه به توسعه و سازندگی راهکار شکست دشمن در جنگ نرم علیه انقلاب اسلامی است.
استاندار استان مرکزی درباره شهرستان فراهان نیز اظهار داشت: این شهرستان دیار مردان تاریخ ساز و بزرگ علمی، دینی و سیاسی است و باید برای آبادانی و رفع مشکلات مردم این منطقه بیشتر تلاش کرد.
وی گفت: بودجه این شهرستان در سال جاری از پنج میلیارد ریال به 25 میلیارد ریال افزایش یافته و از محل مازاد درآمد و بودجه های فرهنگی نیز اعتبارات دیگری برای این شهرستان منظور خواهد شد.
وی افزود: برای تعریض و آماده سازی محور ارتباطی فراهان به اراک در راستای احداث بزرگراه این شهر به شمال کشور هم 20 میلیارد ریال در سال جاری اختصاص یافته است.
شعبانی فرد ،‌درباره آبادانی دشت بزرگ فراهان نیز گفت: کار مطالعاتی انتقال آب تجدید شونده از تصفیه خانه فاضلاب اراک به دشت فراهان پایان یافته و اعتبار آن هم تامین شده و در پایان ماه مبارک رمضان کار لوله گذاری آغاز خواهد شد.
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: تبدیل فراهان به شهرستان از برکات دولت نهم و دهم است که موجب پیشرفت و‌ آبادانی این منطقه شده است.
' بهمن اخوان' افزود: اعتبارات تخصیصی به این شهرستان جواب گوی نیازهای متعدد و زیاد فراهان نیست و مسوولان در رابطه با افزایش بودجه، بیشتر تلاش کنند.
وی گفت: بهداشت و درمان، آب و فاضلاب، جهاد کشاورزی، بهسازی روستاها ، تاسیس شهرداری در خنجین فراهان و توجه بیشتر به روستاها از نیازهای ضرروی این منطقه است.
وی ادامه داد: مدیران شهرستانی برای خدمات رسانی بهتر و بیشتر به مردم این منطقه تلاش کنند و با همدلی و هم افزایی برای رشد و پیشرفت فراهان با مسوولان استانی بیشتر تعامل داشته باشند.
امام جمعه فراهان نیز گفت: توسعه و پیشرفت بیشتر فراهان از انتظارات به حق مردم این منطقه است.
حجت الاسلام 'مجید جعفری' ادامه داد: مسوولان علاوه بر سرسبزی شهرهای فراهان به آبادانی و کشاورزی روستاهای این شهرستان نیز توجه کنند.
در این مراسم ' مجید مومنی' به عنوان فرماندار جدید شهرستان فراهان معرفی و از خدمات ' مرتضی وحید زاده' فرماندار سابق این شهر ستان قدردانی شد.
مجید مومنی در هفت سال گذشته مسوولیت کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان فراهان را بر عهده داشته است.
همچنین در سفر استاندار استان مرکزی به فراهان ساختمان اداره بهزیستی این شهرستان به بهره برداری رسید.