وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

نظر سنجی منطقه ای در خصوص انتزاع و الحاق خنجین
نویسنده : مدیر - ساعت ٢:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱٢/۱۸
 

در پی تحرکات بی سابقه مردم کمیجان به تحریک افراد معلوم الحالی چون (آقای الف ف،غ-ک،ع-ر،م-ک،ا-ق و ... )که تا بهحال حقوق حقه مردم منطقه را پایمال و از طرق مختلف از بودجه های کلان کلان شهرستان کمیجان استفاده ها می کردند ، خبرنگار ما را بر ان داشت تا با طرح این پرسش در بین مردم منطقه خنجین مبنی بر این که آیا شما از انتزاع بخش خود و الحاق آن به شهرستان فراهان راضی هستید یا خیر؟ به سراغ  مردم منطقه خنجین رود .

در این نظر سنجی و گزارش %100مردم از این موضوع خوشحال و رضایت خود را اعلام کردند . آنچه بیشتر در نتیجه نظرسنجی مورد توجه است اینکه روستای سمقاور نیز از این که منتزع نشده و به بخش خنجین ملحق نشده ناراضی است و خواستار الحاق به بخش خنجین می باشد در مصوبه اخیر تقسیمات کشوری ، سمقاور از بخش خنجین منتزع و به دهستان اسفندان ملحق شده است . شایان ذکر اسنت که این روستا در زمان مطرح شدن ارتقاء دهستان خنجین به بخش در خود شهرستان کمیجان به تحریک برخی از مسئولین بومی شهرستان به موضع گیری و مخالفت با این ارتقاء مصمم بود . این نکته را نیز نباید از نظر دور داشت که اگر این روستا مخالفت نمی کرد احتمال این که بخش خنجین از کمیجان و سمقاور از خنجین جدا شود نبود بلکه روستای سمقاور با توجه به شرایط قبلی خود به مرکز دهستان تبدیل می شد . در طرح اخیر نه تنها این روستا به دهستان مبدل نشده بلکه جزء دهستان اسفندان شده که از نظر امکانات و زیرساختها از خنجین بسیار پایینتر است .

بسیاری از مردم منطقه در نظرسنجی فوق علت نارضایتی خود را از شهرستان کمیجان اینگونه بیان کردند که : ما در شهرستان کمیجان علاوه بر اینکه به حق.وقمان توجهی نمی شد والان نیز این وضعیت شدت گرفته و هیچ یک از امور اداری ما در شهرستان کمیجان انجام نمی شود و به ما می گویند بروید دنبال کارتان شما جزء فراهان هستید به ما ربطی ندارد ( این درحالی است که این مصوبه اخیر هنوز به طور رسمی ابلاغ نشده است ) بلکه آنچه را که انقلاب اسلامی تقدیم خنجین کرده بود را نیز از ما گرفتند به طوری که جها سازندگی را به خانه ترویج وکردند ، مرکگز بهداشتمان را به خانه بهداشت تبدیل کردند و ... وبسیاری ظلمهای دیگری که به ما مردم مظلوم خنجین رفت . بیشتر این ظلمها را مسئولین شهرستان کمیجان که اکثراً بومی خود کمیجان هستند بر ما رواداشته اند ولی ما می بینیم در شهرستان تازه تاسیس فراهان ذاینگونه نیست به همه روستاهایش رسیده و اگر آنها نیز می خواستند مثل کمیجان رفتار می کردند و همه چیز را در خود فرمهین مستقر می کردند این وضعشان نبود و خیلی قبل تر از کمیجان به شهرستان ارتقاء می یافتند .

 خداوند ان شاء الله ما را به صراط مستقیم هدایت فرماید .