وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

جشن نمادین پیوند اولیا و مربیان در اراک با حضور عطاء الله نصیری،خنجینی
نویسنده : مدیر - ساعت ٧:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٧/٢٦
 
 

جشن نمادین پیوند اولیا و مربیان با شعار «تعامل مربیان، بصیرت خانواده‌ها و رشد و تعالی مربیان» در مدرسه ابتدایی کاظم میثمی اراک برگزار شد.

به گزارش مرکزی دیلی و به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی، عطاء الله نصیری، خنجینی نماینده سازمان مرکزی انجمن اولیا و مربیان کشور در ابتدای این مراسم با قرائت پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت پیوند هفته اولیا و مربیان، اظهار کرد: این رسالت سنگین را آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند به دوش بگیرد و به سرمنزل برساند بلکه با حضور اولیا و مربیان در کنار هم این امر تحقق می‌یابد.


نصیری افزود: حضور اولیای دانش آموزان در صحنه و سنگر تعلیم و تربیت به عنوان یاری‌گر ارزشمند در کنار دستگاه تعلیم و تربیت در راستای تحقق اهداف آموزش و پرورش می‌تواند تاثیر گذار باشد.

نماینده سازمان مرکزی انجمن اولیا و مربیان کشور در پایان خاطر نشان کرد: حضور اولیا در نشست‌های معنوی به این جهت است تا سنگر تعلیم و تربیت به وسیله اولیا و مربیان حفظ شود.

به گزارش ایسنا، در ادامه این مراسم سیف الله کریم زاده، مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی با اشاره به پیوند خانواده و مدرسه در جهت اهداف سیاست‌های فرهنگی آموزش و پرورش، بیان کرد: خانواده اولین نهاد آموزشی و تربیتی در جامعه شناخته شده است و حضور اولیا و مربیان ایجاد فرصت‌های نوین و بستر سازی برای ارتقا سطح فرهنگی و علمی دانش آموزان می‌شود.

کریم زاده خطاب به اولیا و مربیان، تاکید کرد: باید خود را مشغول فرزندان و دانش آموزان کنیم و برای آنها وقت بگذاریم تا در آینده دچار مشکلات ناشی از بی‌توجهی نشویم.

وی با اشاره به فرهنگیان در تحقق این اهداف، تصریح کرد: با تشکیل انجمن اولیا و مربیان، فرصتی فراهم شده است که می‌توانیم روی فکر و اندیشه دانش آموزان کار کنیم.

کریم زاده با اشاره به یک دست شدن لباس دانش‌ آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی، گفت: متحد‌الشکل شدن لباس فرم دانش آموزان نشان از شأن سازمان آموزش و پرورش و دانش آموزان است که در سال جاری با همکاری اولیا تحقق پیدا کرد.

وی افزود: همچنین اعزام اردوهای راهیان نور دانش آموزی به منظور بازدید از مناطق عملیاتی جنگ تا پایان سال جاری در مقاطع تحصیلی دبیرستان انجام می‌شود.

مدیر کل آموزش و پرورش در پایان با اشاره به پیام وزیر آموزش و پرورش، خاطر نشان کرد: ارتباط هر چه عمیق‌تر اولیا و مربیان باعث تضمین آینده کشور می‌شود.

گفتنی است، ۲۴ تا ۳۰ مهرماه سال جاری به عنوان هفته پیوند اولیا و مربیان با این عناوین نام گذاری شده است.