وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

استاندار مرکزی از نحوه ساخت ضریح امامزاده ابراهیم بازدید کرد
نویسنده : مدیر - ساعت ۱٠:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٢٠
 

شعبانی فرد در بازدید از نحوه ساخت ضریح امامزاده ابراهیم مجاب کربلا در اراک افزود: وجود قبور مطهر و مدفون در ایران اسلامی نشانه ولایتمداری، محبت و انس ملت ایران به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و ولایت است.
وی ادامه داد: مرقد و بارگاه مطهر ائمه اطهار (ع) مکانی مقدس و با اهمیت برای ایرانیان است که در ساخت عتبات عالیات نیز ملت مومن و ولایتمدار ایران اسلامی مشارکت قوی و چشمگیری دارند.
استاندار مرکزی بیان کرد: بر اساس اسناد تاریخی و گفته های راویان، ایرانیان زیادی در کوفه در زمان نهضت خونین کربلا ساکن بودند اما هیچ کدام از ایرانیان در صف یزیدیان نبودند.


شعبانی فرد با تسلیت سالروز شهادت امام حسین (ع) و یاران با وفای آن حضرت خاطر نشان کرد: حضرت عباس (ع) نماد پایمردی و شجاعت و بصیرت در قیام خونین عاشورا است که همیشه و در همه جا تا آخرین قطره خون پاکش ولایت را تنها نگذاشت.
وی یادآور شد: روز عاشورا در سال 61 هجری قمری در روز جمعه رخ داده و امام حسین عصر آن روز تاریخ ساز به دست یزیدیان به شهادت رسیدند و سرمنشا قیام علیه طاغوت و احیای امر به معروف و نهی از منکر برای بشریت شدند.
استاندار مرکزی حضور برای بازسازی عتبات عالیات و ساخت ضریح امامزادگان را توفیقی الهی دانست و اظهار کرد: همواره مراجع عظام تقلید و شخصیت های بزرگ به خادمی اهل بیت عصمت و طهارت (ع) افتخار می کردند.
شعبانی فرد در مورد استان مرکزی نیز اضافه کرد: این استان شخصیتهای سیاسی، فرهنگی، علمی و دینی بی نظیری به جهان معرفی کرده که نمونه بارز آن حضرت امام خمینی (ره) از شهرستان خمین است.
وی، درباره امامزاده محمد عابد (ع) از اجداد مادری رهبر معظم انقلاب اسلامی در روستای مشهد میقان اراک نیز بیان کرد: محور ارتباطی اراک به این روستا تعریض شده و تا دو ماه آینده روشنایی و نصب گارد ریل این مسیر به اتمام خواهد رسید.
استاندار استان مرکزی یادآور شد: جاده اراک به روستای هزاوه نیز که امامزاده سلطان سید احمد از اجداد رهبر معظم انقلاب اسلامی در این مکان مدفون است مطلوب نیست که برای تعریض آن باید برنامه ریزی و اقدام کرد.
وی اظهار کرد: تعداد امامزادگان مدفون در استان مرکزی از سایر استانها به خصوص مازندران بیشتر است که این مهم نشانگر ولایی بودن مردم این منطقه است.
یکی از محققان، نویسندگان و پژوهشگران دینی استان مرکزی در این مراسم گفت: امامزاده ابراهیم مجاب که در کربلا مدفون است فرزند امامزاده محمد عابد (ع) روستای مشهد میقان اراک است.
حجت الاسلام 'داود نعیمی' افزود: امامزاده ابراهیم مجاب فرزند جدی مادری رهبر معظم انقلاب اسلامی است که افتخار ساخت ضریح آن حضرت نصیب هنرمندان، مردم و ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی شده است.
وی ادامه داد: در دیدار خصوصی با رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره اجداد معظم له، ایشان فرمودند استان مرکزی مامن خوبی برای فرزندان اهل بیت (ع) بوده است.
محقق، نویسنده و پژوهشگر دینی استان مرکزی بیان کرد: چهار نفر از امامزادگان جد رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان مرکزی مدفون هستند.
ساخت ضریح امامزاده ابراهیم مجاب کربلا از چهار ماه گذشته توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی در اراک آغاز شده که تا کنون 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می شود تا محرم سال آینده به اتمام برسد.
برای ساخت این ضریح 18 میلیارد ریال، 750 کیلوگرم نقره، 500 کیلوگرم مس، پنج کیلوگرم طلا نیاز است که از محل کمک های مردمی تامین خواهد شد و همه مراحل ساخت توسط هنرمندان اراکی در حال انجام است.
سید ابراهیم فرزند سید محمد عابد فرزند امام موسی کاظم (ع) معروف به ابراهیم مجاب در قرن دوم هجری در مدینه به دنیا آمد و اولین شخصیتهایی است که از کوفه وارد کربلا شد.
وی در سن هفتاد سالگی در کربلا دیار فانی را وداع گفت و در رواق شمالی حرم مطهر امام حسین (ع) به خاک سپرده شد