وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

تبعیت از ولایت فقیه رمز پیروزی رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس بود
نویسنده : مدیر - ساعت ۱:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/۳٠
 
حجت الاسلام' محمد آقازیارتی' قاضی دادگستری و از رزمندگان دفاع مقدس روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جایگاه، اهمیت، نقش آفرینی و اثرگذاری ولایت فقیه در دوران دفاع مقدس و شکست دشمنان انقلاب اسلامی بر همگان ثابت شد.
وی گفت: تضمین ادامه حیات طیبه انقلاب اسلامی و تحقق آرمانهای امام راحل و شهیدان والامقام در گروی حرکت و اطاعت پذیری کامل از ولایت فقیه است که باید این موضوع مورد توجه جدی قشرهای مختلف مردم و مسوولان قرار گیرد.
او که 15 ماه سابقه حضور در جبهه های دوران دفاع مقدس را دارد، ادامه داد: روحانیت در دوران دفاع مقدس مانند سایر قشرها برای دفاع از قرآن، اسلام و کیان اسلامی همراه با دیگر رزمندگان اسلام در میدان های مبارزه حق علیه باطل حضوری چشم گیر و موثر داشت.

وی بیان کرد: روحانیت علاوه بر دفاع فیزیکی همراه با نیروهای سپاهی، ارتشی و بسیج مستضعفین، به تبلیغ دین اسلام و آشنایی رزمندگان با احکام اسلامی، بیان مسائل شرعی، اقامه نماز جماعت، دعا و زیارت می پرداختند.
حجت الاسلام آقازیارتی خاطر نشان کرد: حضور روحانیون در جبهه های حق علیه باطل موجب افزایش انگیزه و تقویت روحیه رزمندگان اسلام می شد و همواره آنان را به ذکر خدا و توسل به ائمه اطهار(ع) سفارش می کردند تا بتوانند در برابر دشمن ایستادگی و پایداری کنند.
وی افزود: در محورهای جبهه های حق علیه باطل که عملیاتی محسوب نمی شدند، طلاب اقدام به برپایی کلاس های عقیدتی و دینی همراه با کلاس های آموزش نظامی می کردند.
اوکه در عملیات کربلای پنج بر اثر موج انفجار مصدوم شد، اضافه کرد: روحانیت در شهرها و استانها برای پشتیبانی از رزمندگان اسلام و تلاش بیشتر مردم برای کمک به جبهه های حق علیه باطل در مساجد، حسینیه ها و تکایا سخنرانی کرده و جبهه حق را یاری می کردند.
این جانباز شیمایی عملیات والفجر هشت ادامه داد: با حضور روحانیت و سخنرانی روشنگرانه این قشر، مرزهای اعتقادی و اندیشه های اسلامی از خطرات و تهدیدات دشمنان در امان می ماند و مردم به ویژه نسل جوان بهتر با اسلام ناب محمدی (ص) آشنا می شدند.
حجت الاسلام آقا زیارتی تاکید کرد: پاسداشت و تکریم افتخار آفرینان هشت سال دفاع مقدس و تکریم خانواده های معظم شهیدان، جانبازان، آزادگان و ایثارگران وظیفه همگانی است تا بتوان فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه بیشتر زنده کرد.