وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

نکاتی پیرامون انتخاب نهم مجلس در استان مرکزی
نویسنده : مدیر - ساعت ۸:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱٠/٢۳
 

مقاله ارسالی بازدیدکننده محترم (میم – الف) در خصوص انتخابات مجلس نهم .تاریخ دریافت 22/10/1390

پیشنهاد می شود مقاله را کامل مطالعه فرمایید.

با نزدیک شدن انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی باز سخن از ثبت نام برای کادیداتوری مجلس نهم نقل مجالس شده و در بسیاری از جلسات اعم از مجالس عمومی ، صنفی، دانشجویی، فرهنگی و ... سخن از انتخاب نهم است . چقدر خوبست که مردم به مسائل سیاسی خود اهمیت می دهند .آنچه در اینجا میخواهیم بدان بپردازیم، بحث درباره کاندیداهای این دوره است. فرقی نمی کند از چه کسی از کدام حوزه و شهرستان ثبت نام کرده باشد.


جالب است بدانید در دوره قبل یعنی دوره هشتم بعضی از کسانی که به مجلس راه یافتند با صدها تخلف انتخاباتی توانستند خود را نماینده قانونی مردم مطرح کنند و پس از رسیدن به آن هدف نیز صدها تخلف دیگر را مرتکب شدند. چه پولها به جیب نزدند و خدا می داند چه ها که نکردند از جنبش سبز چه حمایتها که نکردند و دانسته و ندانسته به نفع دشمنان حرف زدند و عمل کردند.

به نظر شما چه کسی در اینجا مقصر است مردم یا مسئولین بنظرم هردو چرا که آنها که چنین کسانی را از لحاظ صلاحیت های عمومی و ... تایید می کنند باید بدانند وظیفه خطیر و مهمی به دوش دارند و مردم نیز باید بدانند که با نوشتن نام هر نماینده در برگه رای سهمی بزرگ در انتخاب سرنوشت و آینده خود دارند و از لحاظ شرعی و قانونی و اخلاقی در مقابل انتخاب خود (درست یا غلط) مسئولند.

آری هم مردم خوب می دانند و هم بسیاری از مسئولین که در دوره قبل بعضی از کاندیداها که شرم دارم از بیان نامشان که البته خدا را شکر انگشت شمار بودند؛ بنرها و پوسترهای تبلیغاتی دیگر کاندیداهارا حتی شخصاً (واقعاً شرم آور است) پاره می کردند و ضمن انتشار شب نامه ها و ... به بداخلاقی های انتخاباتی خود ادامه دادندحتی بعضیها پس از پایان مهلت قانونی به تبلیغات خود ادامه دادندو با توزیع سیمکارت و روغن و چلوکباب و ... سعی در خرید آراء مردم خصوصاً مردم پایین شهر که از لحاظ اقتصادی وضعیت مناسبی نداشتند نمودند.

آری بسیاری از کاندیداهای این دوره از کاندیداهای دوره قبل هستند که مردم عزیز استان مرکزی آنها را شایسته نمایندگی خود تشخیص ندادند ولی با این حال با   ادعای دعوت مردم از آنها که بعید به نظر می رسد پا به میدان گذاشته اند و ادعای خدمت به مردم را شعار خود قرار داده ند (بنظر شما شهدای ما که خدمت به خلق و مردم جزو جدایی ناپذیر آن عزیزان بود نیز اینگونه ادعا داشتند یا اینکه خدمت به مردم را عملاً به مردم نشان دادند) و برخی نیز از نمایندگان دوره قل.

بگذریم ، با نگاهی به گذشته، رزومه و فعالیتها و به طور کلی خدمات کاندیداهای محترم به مردم در سالهای قبل و نگاهی به توانایی های آنها می تواند چراغ راهنمایی برای ما باشد که آنان را که شایسته انتخابند را انتخاب کنیم و فردای قیامت از انتخاب خود نادم و پشیمان نباشیم. خدمتگزاران واقعی را که بدون ادعا پا به میدان خطیر نمایندگی گذاشته اند انتخاب نماییم .آری باید انتخاب اصلح داشت.

هدف ما نیز از نگارش این سطور تنها و تنها تلنگری است به خودمان نسبت به انتخاب نماینده اصلح. بلی ما باید سعی کنیم با مطالعه دقیق کاندیداها را بشناسیم و به مردم نیز بشناسانیم و پس از رسیدن به حقیقت دیگران را نیز از حق و حقیقت آگاه کنیم . سعی کنیم نقاط ضعف و قوت کاندیداها را بشناسیم و به دیگران نیز اعلام کنیم . کاندیداهای محترم نیز باید با صداقت کامل نسبت به معرفی خود اقدام کنند و صاف و ساده سوابق و توانایی های خود را اعلام کنند و سعی در تخریب چهره دیگر کاندیداها نداشته باشند.

اینجانب نیز به نوبه خودم از همه مردم شریف استان مرکزی خصوصاً حوزه های انتخابیه اراک،خنداب و کمیجان و حوزه انتخابیه تفرش ،آشتیان و فراهان که نقش تعیین کننده ای در مجلس نهم خواهند داشت دعوت می کنم با شرکت حداکثری و حضور حماسه ساز خود مشت محکم و آهنینی بردهان  مستکبران و حامیان حلقه بگوش داخلی و خارجیشان همان کوردلان احمق بکوبند همان احمقانی که کورکورانه نسبت به ترور دانشمندان عزیز کشوران دست می یازند . آری مردم ماباید سعی کنند نمایندگانی را انتخاب و روانه مجلس نهم کنند که ضمن داشتن التزام عملی به اسلام و قرآن سابقه روشن و پربار و به دور از سیاسی کاری و ... واقعاً به دنبال خدمت به مردم باشند و شایستگی آن را داشته باشند.نه مثل کسانی که ادعاهای پوشالی خود را از آغاز ثبت نام شروع کرده اند. آیا کسی نیست که به آنها بگوید مگر در جایگاه فعلی خود نمی شود به مردم خدمت کرد مگر خدمت به مردم در نمایندگی مجلس خلاصه می شود. خدمت به مردم در هر جایگاهی امکان پذیر است. اگر هدفتان خدمت به مردم باشد.

با آرزوی حضور حداکثری مردم همیشه در صحنه مردم شریف استان مرکزی

میم – الف