وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

شام و ناهار تبلیغاتی در حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان اکیداً ممنوع
نویسنده : مدیر - ساعت ۳:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱٢/۸
 

شنیده ها حاکی از آن است که برخی از کاندیداهای گرامی شروع به خرید رای نموده اند که در شان این عزیزان نیست. بماند که چه کسانی را عرض می کنم خودشان بفهمند کافی است. فقط جهت اطلاع شما دوستان عرض می کنم که کسانی که با دادن شام و ناهار میخواهند رای بگیرند و خود را روانه مجلس نمایند باید بدانند که فهم و شعور مردم حوزه انتخابیه تفرش ، آشتیان و فراهان خیلی بالاتر از آن است که با این گونه اعمال خلاف اخلاق انتخاباتی اغفال شوند.به هر حال تبلیغات لازم است تا مردم راجع به نامزدها اطلاعاتی کسب کنند. آن هم در زمان ما که عصر، عصر اطلاعات است و حتی انفجار اطلاعات. این وسط، بعضی‌ها ممکن است با توجه به روحیه خاکیشان اهل هیچ تبلیغاتی برای معرفی خود نباشند؛ مثل جناب شیخ ابوسعید ابوالخیر که چون از او خواستند خودش را برای مردم معرفی کند، گفت اعلام کنید که هیچ‌کس بن هیچ‌کس بن هیچ‌کس وارد می‌شود!

در قطب مقابلش نیز ممکن است بعضی‌ها آنقدر اهل تبلیغات باشند که صدای وزارت کشور را هم در بیاورند. طوری که جانشین رئیس ستاد انتخابات کشور با توجه به تجربیات گذشته و به خاطر پیشگیری از تکرار، در روز روشن اعلام نماید که: «برگزاری مراسم شام تبلیغاتی یا دادن هدیه به مردم برای کسب رأی در یک مجمع و فضای عمومی، خلاف قانون است.»


دروغ چرا؟... راستش ما شام تبلیغاتی را که به چشم خودمان ندیده‌ایم. اگرچه شنیده‌ایم حسابی چرب و چیلی است و خب البته واضح و مبرهن است که برای امثال ما که به چربی حساسیت داریم، خوب نیست. ما خیلی زور بزنیم، چیزهایی در حد شکلات تبلیغاتی و لبخند تبلیغاتی را به چشم خودمان دیده‌ایم.

سال‌ها پیش در دهه هفتاد در شهر خودمان یک بنده خدایی نامزد مجلس شده بود و روز و شب، همین‌طور که در خیابان‌های کوچک شهرمان راه می‌رفت، به همه شکلات می‌داد. شکلات برای رفع مشکلات!....در دهه هشتاد نیز یکی از نامزدهای آشنا، یک روز مانده به انتخابات روز جمعه، در کمال وقار آمده بود به اداره محل کار سابقش که هفش 10 سالی بود نیامده بود و می‌رفت پشت میز تک‌تک افراد و دست روی شانه‌شان می‌گذاشت و لبخند می‌زد و اظهار ارادت لازم و کاربردی می‌کرد. معنی لبخندهایش در نگاه ـ شاید هم غلط ـ من این بود که: شب جمعه است، یک رأی بده در راه خدا

!

بسته پیشنهادی:

با عنایت به ملاحظات خوب وزارت کشور و پرهیز دادن نامزدها از انجام هرگونه تبلیغات خارج از دایره قانون، ما نیز به سهم ناچیز خود پیشنهادهایی عاجل داریم که ارائه می‌دهیم. عجالتا فقط دوتاست و سه نخواهد شد. تحویل بگیرید:

1 ـ تعویض شام با ناهار: بشدت مراقبت شود که چون شام تبلیغاتی ممنوع شده است، بعضی از برخی افراد به فکر جایگزین کردن شام با ناهار یا حتی صبحانه نیفتند. باور کنید که صبحانه‌اش اگر کله پاچه باشد؛ بدجوری ممکن است کارگر بیفتد.

2 ـ جمع‌آوری دیگ‌ها: چطور گاهی به صورت فصلی لازم است که دیش‌ها جمع‌آوری شوند؛ خب یکبار هم با جمع‌آوری دیگ‌ها اثرات مفید و مثبت این کار را تجربه کنیم. اگر هم شد، اجاق گاز افراد را فیلتر کنیم؛ یعنی مثلا گازشان را از بیخ قطع کنیم. اگر کسی خواست با این کارها رأی بگیرد، متقابلا ازش گاز بگیریم.