وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

مردم نامزدهاى متصل به کانون ثروت و قدرت را برنگزینید
نویسنده : مدیر - ساعت ٩:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۱٢/٩
 

 بسم  الله الرحمن الرحیم

 نامزدهاى متصل به کانون ثروت و قدرت را برنگزینید- قابل توجه آنهایی که به دنبال خرید رای مردمند. و با پول و شام و کارت شارژ و امثال آن می خواهند سوار بر اسب مراد شوند. غافل از اینکه ان الله بصیر بالعباد.
 
انتخاب نماینده دلسوز و مؤمن و علاقه‏مند، مسأله بسیار مهمى است، مردم باید کسانى را انتخاب کنند که به کانونهاى ثروت و قدرت متصل نباشند؛ کسانى باشند که واقعاً مردم این‏ها را بخواهند، بر طبق وجدانشان، بر طبق دینشان، بر طبق وظایف انقلابى‏شان عمل کنند.  


 اجرای عدالت

«عدالت» شاخصه مهم نظام اسلامی و تابلوی قسط و عدل در زمینه‌های مختلف اقتصادی‏، اجتماعی، فرهنگی و… است؛ اجرای «عدالت» در جامعه باعث اصلاح امر معیشتی اقشار آسیب پذیر جامعه می شود و زمینه بسیار مساعدی را جهت تحقق ارزشهای دینی فراهم می‌کند؛ اجرای «عدالت» از سوی مسئولین نظام باعث اعتماد مردم به نظام و الگوپذیری آنها از مسئولین نظام خواهد شد. لذا یکی دیگر از ملاک انتخاب اصلح «اجرای عدالت» از سوی نامزدهای انتخاباتی است.

مردم باید با بررسی مقوله «عدالت» در کارنامه نامزدها، به انتخاب اصلح برسند:

امیرالمؤمنین علی(ع) می فرمایند: کسی که عادل باشد، حکمش نفوذ خواهد کرد

امام علی (ع) تنها راه کشورداری را‏، اجرای واقعی عدالت می داند؛

 چنان که وقتی ابن زیاد بن ابیه که به جای عبدالله بن عباس، به فارس و شهرهای پیرامون آن حکومت می‌راند، امام او را در دستورالعملی طولانی‏، از گرفتن مالیات نا به هنگام نهی می کنند و می فرمایند: « عدالت را بگستران و از ستمکاری پرهیز کن‏، که ستم رعیت را به آوارگی کشاند و بیدادگری به مبارزه و شمشیر می انجامد.»

همچنین حضرت در سفارشاتی که به عمر می‌کنند، می فرمایند:« در سه مسئله اساسی دقت کن:

اول: در حدودی که میان متخلفان و مجرمان اجرا می کنی میان افراد هیچ گونه امتیازی در نظر نگیر.

دوم: در حال شادی و غضب طبق حکم خدا، حکم کن.

سوم: در تقسیم بیت المال هرگز مراعات نژاد را نکن.»