وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

اهمیت حضور در انتخابات و سایر ویژگی های انتخاب اصلح
نویسنده : مدیر - ساعت ٩:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۱٢/۱٠
 

در هر حال، مردم با بصیرت ، درایت و تحقیقْ کاندیداها را شناسایی کرده، و به سوابق و روحیات و خصوصیات دینی ـ سیاسی نامزدهای انتخاباتی توجه نمایند. مردم شجاع ایران با دقت تمام به نمایندگانی رأی دهند که متعبد به اسلام و وفادار به مردم باشند و در خدمت به آنان احساس مسئولیت کنند، و طعم تلخ فقر را چشیده باشند، و در قول و عمل مدافع اسلام پابرهنگان زمین، اسلام مستضعفین، اسلام رنجدیدگان تاریخ، اسلام عارفان مبارزه‏جو، اسلام پاک‏طینتان عارف، و در یک کلمه، مدافع اسلام ناب محمدی ـ صلی‏اللّه‏ علیه و آله وسلم ـ باشند.    حضرت امام خمینی (ره)


وجه هجوم تبلیغاتى دشمن علیه انتخابات‏

انتخابات، مظهر حضور مردم است. با هر انتخاباتى، خون تازه‏اى در رگهاى کشور تزریق مى‏شود، روح تازه‏اى در کالبد کشور دمیده مى‏شود و به خاطر همین هم هست که در طول این سالهاى متمادى، همیشه دشمن خواسته است که یا انتخابات نباشد یا کم‏رنگ باشد. در هیچ انتخاباتى ما سراغ نداریم که قبل از انتخابات، بوق‏هاى تبلیغاتى دشمن به کار نیفتاده باشد براى این‏که کارى کنند که انتخابات در ایران کم‏رنگ شود. در همه انتخاباتها، به شکلهاى مختلف، این کار صورت گرفته است.

شما هوشمندید، زیرکید، خودتان مى‏توانید تشخیص بدهید که براى بى‏رونق کردن انتخابات، بى‏شوق و ذوق کردن مردم به حضور در انتخابات، چه حرفهایى زده مى‏شود و چه کارهایى مى‏شود. امام خامنه ای

سعه صدر، حلم و متانت

امام علی (ع) می فرماید: ابزار ریاست سعه صدر است.

اما علی (ع) بردباری را مهمترین رکن ریاست می دانند و بر حفظ متنانت تاکید دارند: هنگامی که نعمت ها به تو رو آوردند، مغرور و خوشحال مشو .

۷- رسیدگی به مشکلات مردم

متاسفانه مردم بارها شاهد آن بوده اند که عده ای از کوته نظران سیاسی در گذشته برای اینکه مقبولیت مردم را بدست آورند، «رسیدگی به مشکلات مردم» را در صدر شعارهای انتخاباتی خود قرار داده اما بعد از رسیدن به کرسی ریاست، شعارها و وعده های خویش را فراموش می کردند و مردم را به حال خود وا می گذاشتند.

امروزه مردم هوشیار ایران اسلامی به خوبی با این افراد آشناست و خوب می داند که کدام نامزد وقتی از رسیدگی به مشکلات مردم سخن می گوید، آیا سخن او راست است یا دروغ!

مردم همواره یکی از ملاک های انتخاب خود را «رسیدگی به مشکلات خود» دانسته و بر اساس آن دست به انتخاب اصلح زده اند، لذا حال نیز باید به این ملاک مهم در انتخاب خود توجه داشته باشند.

۸- همنشینی با مردم و دوری از خائنین

یکی دیگر از ملاک های انتخاب اصلح از منظر حضرت علی (ع)، «همنشینی با مردم و دوری از خائنین» است.

امیرالمؤمنین علی(ع) می فرمایند: کسی که وزیرش به او خیانت کرد برنامه ها و تدابیرش از بین خواهد رفت

حضرت درباره همنشینی با مردم نیز می فرمایند:«هیچ گاه خود را در زمانی طولانی از رعیت پنهان مدار! چرا که دور بودن زمامداران از چشم رعایا، خود موجب نوعی محدودیت و بی اطلاعی نسبت به امور مملکت است، و این چهره پنهان داشتن زمامداران، آگاهی آنها را از مسائل نهایی قطع می کند. در نتیجه بزرگ در نزد آنان کوچک، و کوچک بزرگ، و کار نیک زشت، و کار بد خوب، و حق با باطل آمیخته می شود.

اما اگر مدیر به شکلی دوستانه و مهرآمیز به محل کار افراد رفته، آنها را جمع کند و ساعتی با آنها نشسته، حرف ها و سخنانشان را بشنود، بحدی در روحیه کارکنان تأثیر مثبت می گذارد و دوستی و صمیمیتی بین آنها حاکم می کند که قابل توصیف نیست.»