وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

شعبانی فرد: ملت ایران 12 اسفند حماسه پرشکوهی را در کنار صندوق های رأی آفریدند
نویسنده : مدیر - ساعت ۱٠:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱٢/۱٤
 

استاندار گفت: مردم ایران  در انتخابات 12 اسفند در پاسخ به ندای ولی امر مسلمین و رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی حماسه پرشکوهی را در کنار صندوق‌های رای آفریدند و سیلی محکمی بر دشمنان نظام اسلام و انقلاب زدند.

علی اکبر شعبانی فرد روز یکشنبه در دیدار با مسوولان و کارکنان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی که در محل استانداری برگزار شد، افزود: این نهاد از یادگاران ماندگار امام راحل در راستای توجه به اقشار نیازمند و مددجویان است که منشاء خدمات زیادی در جامعه شده است.


 وی با اشاره به طرح موفق هدفمند‌کردن یارانه‌ها و با بیان اینکه طرح هدفمند‌کردن یارانه‌ها قشر کم درآمد جامعه را تحت پوشش قرار داده است، اظهار کرد: شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی بعد از سه دهه، امروز شعار عدالت سر می‌دهد و امیدواریم تناسب این عدالت را تا رسیدن به قله‌های رفیع و آرمان‌های بلند امام راحل و رهبر معظم انقلاب و چشم انداز برنامه 20 ساله حفظ کنیم.
 شعبانی فرد بیان کرد: یکی از برکات ارزشمند انقلاب اسلامی تشکیل نهادهای حمایتی به خصوص کمیته حضرت امام خمینی(ره) است.
 استاندار توانمند‌سازی خانواده‌ها را از جمله اهداف کمیته امداد امام خمینی(ره) دانست و ضمن اشاره به اینکه در مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی کار خوبی صورت گرفته است، تصریح کرد: امروز توسط سربازان ولایت کمیته امداد و بنیاد مسکن چهره روستاها تغییر کرده است.
 شعبانی فرد عنوان کرد: شعار انقلاب اسلامی برگرفته از حکومت علوی، نبوی، نهضت حسینی، سخنان ائمه اطهار، سخنان امام عظیم‌الشان و نائب بر حق امام عصر رهبر معظم انقلاب اسلامی است که رسیدگی به مستمندان و برقراری عدل و عدالت است.
 وی تاکید کرد: برای تحقق حکومت اسلامی باید تا جایی حرکت کرد که در جامعه فقیری وجود نداشته باشد و در این راستا همه باید تلاش کنند.

استاندار اضافه کرد: توانمند سازی مددجویان به ویژه درعرصه اشتغال و تولید موجب افزایش چرخه اقتصادی می شود که در این بخش نقش کمیته امداد امام (ره) برجسته است.

شعبانی فرد اظهار کرد: همچنین این نهاد نقش اثرگذاری در جلب مشارکت های قشرهای مختلف مردم به کارهای پسندیده و خیرخواهانه و کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه داشته و دارد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی نیز گفت: هم اکنون 150 هزار نفر به صورت مستمر و غیر مستمر از خدمات این نهاد بهره مندند که این رقم معادل 11 درصد از جمعیت استان است.

'محسن ولیئی' افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی چهار هزار یتیم زیر 18 سال را تحت پوشش دارد که 10 هزار نفر از قشرهای مختلف مردم برای حمایت از این افراد با این نهاد همکاری دارند.

وی ادامه داد: سهمیه ایجاد اشتغال امسال این نهاد در استان دو هزار و 600 فرصت شغلی بوده که تاکنون شش هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

 وی در پایان شعار حکومت اسلامی را ایجاد عدل و میزان در جامعه عنوان کرد و گفت: تا رسیدن به حکومت اسلامی خیلی راه در پیش داریم.
 در ادامه این دیدار مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) با تشریح برنامه‌های هفته احسان و نیکوکاری، گزارشی از عملکرد این نهاد ارائه داد.