وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

سفر هیئت دولت به استان مرکزی نزدیک است :مصوبات سفر قبل تعیین تکلیف شود
نویسنده : مدیر - ساعت ۱٠:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٩
 

فرماندار اراک گفت: سفر چهارم هیئت دولت به استان مرکزی نزدیک است و باید اراک را آماده این سفر کنیم. مسلم پورقاسمیان فرماندار اراک گفت: سفر چهارم هیئت دولت به استان مرکزی نزدیک است و باید اراک را آماده این سفر کنیم.
مسلم پورقاسمیان در جلسه شورای اداری اراک با بیان اینکه، سفر چهارم هیئت دولت به استان مرکزی نزدیک است و باید اراک را آماده این سفر کنیم، افزود: مدیران ادارات و سازمان ها باید با برنامه ریزی آماده این سفر باشند.
وی با اشاره به اینکه شناسایی نیازهای اراک باید مرور و جمع بندی شود گفت: آلودگی هوا و توسعه زیر ساخت های شهرستان در کنار توسعه و آبادانی آن از نیازهای اساسی این شهرستان است.مصوبات دولت در مورد اراک باید زودتر تعیین تکلیف شود
فرماندار اراک در ادامه از مدیران خواست تا هر چه زودتر مصوبات دوره های قبل دولت مربوط به اراک را تعیین تکلیف کنند.
وی گفت: مصوبات دور اول و دوم در اراک اجرا شده است اما مصوبات دور سوم در برخی موارد هنوز آغاز و یا نیمه تمام مانده است که باید هر چه زودتر تکلیف آنها مشخص شود.
تیرماه، آخرین مهلت استفاده از اعتبارات
پورقاسمیان در ادامه با بیان اینکه بودجه برخی از طرح های اراک در پایان سال 90 ابلاغ شد، گفت: مدیران مهلت دارند تا پایان تیرماه از این اعتبارات استفاده کنند.
اراک جزو هشت شهر آلوده کشور است
رئیس شورای اسلامی شهر اراک هم در این جلسه گفت: اراک جزو هشت شهر آلوده کشور است که باید در جهت کاهش آلودگی تلاش کرد.
حسن احمدی اجرای طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک را مهمترین راهکار در کاهش آلودگی است، افزود: بر اساس این طرح سالانه باید 10 درصد فضای صنعتی، به شکل فضای سبز مشجر درآید که تاکنون این اتفاق نیفتاده است.
بی توجهی به بی خطر سازی زباله ها
وی با بیان اینکه بی خطر سازی زباله های بیمارستانی برای کاهش آلودگی مورد بی توجهی است، گفت: این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد اما اکنون بر اساس اسناد و مدارک موجود، بسیاری از مراکز درمانی شهرستان اراک به این مهم توجه نمی کنند و به تعهدات خود نسبت به پرداخت مطالبات شهرداری نیز عمل نکردند.