وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

عاشوری: برنامه های اوقات فراغت باید هدفمند و هدایت شده باشند
نویسنده : مدیر - ساعت ۳:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۳۱
 

'محمدرضا عاشوری' روز یکشبنه در نشست شورای آموزش و پروش استان مرکزی افزود: اعتماد خانواده ها به آموزش و پروش برای گذراندن اوقات فراغت دانش آموزان موجب سنگین تر شدن رسالت این نهاد شده است.

وی ادامه داد: اوقات فراغت باید به گونه ای باشد که انگیزه و علاقه مندی جوانان را به حضور در برنامه های تابستانی تقویت کند.

معاون برنامه ریزی استاندار بیان کرد: همه دستگاه های اجرایی و مسوولان ذیربط، آموزش و پروش را در راستای غنی سازی اوقات قراغت حمایت کنند.


عاشوری خاطر نشان کرد: اوقات فراغت از دغدغه های مهم و اصلی خانواده ها و مسوولان است، بنابرین باید هماهنگی و همسویی بیشتری در این خصوص انجام شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استاندار نیز گفت: رفع خستگی، سرگرمی و بازی و رشد و تعالی شخصیت دانش آموزان از اهداف مهم برگزاری طرح اوقات فراغت است.

'غلامرضا فتح آبادی' بیان کرد: اوقات فراغت باید به گونه ای باشد که اعتماد به نفس، تجدید قوا، فعالیت های ورزشی، تمرین کار جمعی، ارتقاء مهارت ها و سطح مطالعه را افزایش دهد.

وی، با تاکید بر تدوین برنامه ای روشن و منسجم بر اساس شاخص های توسعه انسانی در اوقات فراغت افزود: برگزاری مطلوب، اثرگذار، هدفمند و هدایت شده اوقات فراغت یکی از شاخص های توسعه انسانی در برنامه پنجم است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری استان مرکزی عنوان کرد: با توجه به نبود برنامه مدون در اوقات فراغت، 40 دستگاه در این امر مهم مشارکت دارند که باید وظایف هر دستگاه به صورت مشخص تبیین شود.

فتح آبادی تاکید کرد: امروز نگاه خانواده ها به اوقات فراغت آموزشی است در حالی که با نیاز سنجی دانش آموزان باید رویکرد مهارتی نیز به این مقوله افزوده شود.

مدیر کل آموزش و پروش استان مرکزی نیزبیان کرد: این سازمان در سال گذشته با تحت پوشش قراردادن 30 هزار و 280 نفر از دانش آموزان، به لحاظ تعداد رتبه نخست را در کشور کسب کرد.

'سیف الله کریم زاده' گفت: امسال در 15 ناحیه آموزش و پرورش استان مرکزی از اول تیر ماه به مدت 49 روز در 190 پایگاه طرح اوقات فراغت اجرا خواهد شد.

بررسی مسکن مهر فرهنگیان و احداث واحد آموزشی در مجتمع های تازه تاسیس مسکونی از دیگر موارد مطرح شده در شورای آموزش و پروش استان مرکزی بود.