وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

در اعتراض به سوء مدیریت رضا صادقی سرابی، رئیس دانشگاه اراک
نویسنده : مدیر - ساعت ۸:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢
 

به نقل از مرکزی نیوز : عدم توجه و اعتناء به نظرات مقام معظم رهبری در باب اسلامی شدن دانشگاه‌ها، نماز و قرآن، رواج بی‌قانونی‌ در اداره دانشگاه، سوء استفاده از مقدسات دینی، بی‌اعتنایی به مطالبات به حق فرزندان شهدا و توهین به ایثارگران دفاع مقدس، ایجاد جو بی‌اعتمادی، ارعاب و تهدید در دانشگاه، بی‌توجهی به خواسته‌های قانونی و منطقی نمایندگان کارکنان، بی‌توجهی به وضعیت معیشتی کارکنان و پایمال شدن کرامت‌های انسانی اهالی دانشگاه از دلایل تحصن به شمار می آید.

متن بیانیه در ادامه مطلب


‌از دانشگاه باید سرنوشت یک ملت تعیین شود، اگر دانشگاه را ما سست بگیریم و از دست برود، همه چیزمان از دستمان رفته است، امیدواریم احساس کرده باشید که همه دردهای ایران از دانشگاه آغاز شده است.

 

این بیانیه تصریح کرده است، از ‌اصول عمومى دانشگاه‌ها اهمیت داشتن فکر و اندیشه و وجود آزادى براى تحقیق و نقد و بررسى آراء و نظریات گوناگون و همچنین داشتن آگاهى از مسائل و مباحث فکرى و اجتماعى در عرصه سیاسى جامعه و مشارکت در صحنه زندگى اجتماعى و ایفاى نقش در آن است.

علاوه بر اصول عمومى دانشگاه‌ها، دانشگاه اسلامى به اعتبار اسلامى بودن خود ویژگی‌هایى دارد که بخشی از آن‌ها عبارتند از: دانشگاه اسلامى دانشگاهى است که در آن بینش توحیدى بر تمامى شئون دانشگاه، تفکر و اندیشه دانشگاهیان حاکمیت دارد و محیطى سرشار از معنویت و مکارم اخلاق به منظور رشد و تعالى فردى و تربیت صحیح و تزکیه و تعلیم نفوس ایجاد مى‏شود و حیات و شخصیت معنوى و اخلاقى افراد اعتلاء مى‏یابد.

در دانشگاه اسلامى همگان در پرتو معارف اسلامى با احساس تعهد و مسئولیت نسبت به رشد و تعالى جامعه و تحقق اهداف و ارزش‌هاى اسلامى در فعالیت‏هاى اجتماعى مشارکت مى‏جویند.

 

همچنان که می‌دانید صادقی سرابی، رئیس دانشگاه اراک با سوء مدیریت و اعمال خلاف قاعده و قانون باعث آسیب‌های زیادی نسبت به باورهای دینی و اعتقادی دانشگاهیان و همچنین افت کارایی دانشگاه شده است؛ بنابراین به دلایل پیش گفته و موارد اعتراضی که در ذیل می‌آید ما خواستار اقدام فوری وزیر علوم در بررسی موارد مورد ادعا هستیم و مصرانه از وی و همه مسئولان امر می‌خواهیم در صورت پذیرش و صحت اعتراضات نسبت به تغییر رئیس دانشگاه اراک اقدام کنند.

عدم توجه و اعتناء به نظرات مقام معظم رهبری در باب اسلامی شدن دانشگاه‌ها، نماز و قرآن، رواج بی‌قانونی‌ در اداره دانشگاه، سوء استفاده از مقدسات دینی، بی‌اعتنایی به مطالبات به حق فرزندان شهدا و توهین به ایثارگران دفاع مقدس، ایجاد جو بی‌اعتمادی، ارعاب و تهدید در دانشگاه، بی‌توجهی به خواسته‌های قانونی و منطقی نمایندگان کارکنان، بی‌توجهی به وضعیت معیشتی کارکنان و پایمال شدن کرامت‌های انسانی اهالی دانشگاه از دلایل تحصن به شمار می آید.

در پایان ما دانشگاهیان دانشگاه اراک با حضور خود در تجمع اعتراضی و پیگیری تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اسلامی شدن دانشگاه‌ها بیعت خود را با رهبر تجدید می‌کنیم و همچنین نسبت به کسانی که بخواهند از این مطالبات برحق سوء استفاده کنند و نسبت به نظام اسلامی جفا کنند اعلام انزجار می‌کنیم.

منبع: مرکزی نیوز