وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

رییس دانشگاه اراک پاسخ تجمع‌کنندگان را داد
نویسنده : مدیر - ساعت ٧:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٥
 

صادقی‌سرابی در گفت‌و‌گوباایسنا:هیچ کار غیر قانونی در این دانشگاه انجام نشده است
انشاءالله همگان رعایت تقوی را داشته باشند
در دو روز گذشته جمعی از کارکنان، اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه اراک، در اعتراض به عملکرد ریاست دانشگاه در محوطه این دانشگاه تجمع کرده‌اند. شرکت کنندگان در این تجمع خواستار رسیدگی به مسایل و مشکلات مبتلابه کارکنان، اساتید و دانشجویان شده و نسبت به سوء مدیریت ریاست دانشگاه اعتراض داشته‌اند.

 در همین ارتباط دکتر رضا صادقی‌سرابی رییس دانشگاه اراک سکوت خود را شکست و در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی، گفت: هیچ کار غیرقانونی در این دانشگاه انجام نشده است و معترضان غیر از بی‌حرمتی، تهمت و دروغ‌زنی، مسئله منطقی و قانونی را بیان نکرده‌اند.


  وی گفت: در واقع مطالبات باید جایگاه قانونی داشته باشد اما، وقتی بهانه‌ها به میان بیایند، جنبه اخلال‌گری به خود می‌گیرد.

 صادقی‌سرابی در خصوص مطالبات کارکنان گفت: دانشگاه کلیه مطالبات قانونی چه در بخش کارکنان و چه در بخش دانشجویان را پرداخت کرده است و هیچ معوقه‌ای وجود ندارد. در مواردی هم که دوستان پرسش‌هایی داشته‌اند، از طریق روابط عمومی رفع شبهات شده است.

 وی در پاسخ به این سوال که برخی کارکنان دانشگاه نسبت به مسائل مالی خود از جمله اضافه‌کار معترض هستند؟ اظهار کرد: هر آن چیزی که حق قانونی افراد بوده، حتی بیشتر از آن را پرداخت کرده‌ایم و اسناد کاملا موجود است. متاسفانه برخی دوستان فقط به دنبال دروغ‌پردازی هستند و این به دور از صداقت و دیانت است.

 صادقی‌سرابی در خصوص اعتراضات مطرح شده مبنی بر پاسخگو نبودن رییس دانشگاه به خبرنگار ایسنا گفت: اولا هر هفته دوشنبه‌ها از ساعت 10 تا 12 ملاقات با اقشار مختلف دانشگاهی پیش‌بینی شده است. از طرفی برای اقشار هر نیم‌سال حداقل یک جلسه با حضور اینجانب جلساتی برگزار می‌شود و جلسات متعددی هم با حضور معاون دانشجویی فرهنگی با دانشجویان برگزار شده است. همچنین جلساتی با کارکنان داشته‌ایم و در هر دانشکده هم با اساتید جلساتی برگزار می‌شود و همه این موارد نشان می‌دهد که تا چه حد ما پاسخگو بوده‌ایم.

رییس دانشگاه اراک در پاسخ به ادعای معترضان مبنی بر «لجاجت رییس دانشگاه با کارکنان، فاصله گرفتن، عداوت و رو پوشیدن از همکاران، سخت‌گیری، ناعدالتی، ترویج فرهنگ چاپلوسی و تملق به جای احترام و تظاهر به صرفه‌جویی» بیان کرد: در این رابطه مستندات کجاست؟ انشاءالله همگان رعایت تقوی را داشته باشند و از برچسب زدن پرهیز کنند که با مبانی شرع مقدس مغایرت دارد.

 صادقی‌سرابی در خصوص انتقادات وارد شده نسبت به سطح علمی همایش بین‌المللی فاطمه (س) تصریح کرد: تمام مقالات وارده به این همایش که بالای 80 مقاله بود، توسط هیات علمی‌های دانشگاه‌ها مورد بررسی و داوری قرار گرفته و مسوول این داوری‌‌ها هم حجت‌الاسلام بیات مسوول نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک بوده است که در این صورت کاملا سطح علمی آن مورد تایید قرار می‌گیرد.

 وی در خصوص مسائل مالی و حقوق افراد در دانشگاه گفت: کلیه موارد انجام شده کاملا قانونی بوده در غیر این صورت دستگاه‌های نظارتی مانند دیوان محاسبات، هیات امنای دانشگاه و سازمان بازرسی بر موارد انجام شده ایراد وارد می‌کرد لذا همین عدم ایراد، نشان از سلامت مباحث مالی در دانشگاه اراک دارد.

 صادقی سرابی در خصوص عزل و نصب‌های انجام شده در دانشگاه و اعتراض تجمع‌کنندگان به این مسئله اظهار کرد: ابتدا باید بگویم که هرگونه عزل و نصب انجام شده طبق قانون بوده است؛ از طرفی همان‌طور که قانون مسوول دستگاه را پاسخگوی عملکردها می‌داند، به همین ترتیب قانون عزل و نصب را با تشخیص مسوول دستگاه پیش‌بینی کرده است.

 رییس دانشگاه اراک در پایان به خبرنگار ایسنا گفت: کلیه اقدامات انجام شده در دانشگاه اراک بر اساس قانون بوده و ماحصل این اقدامات باعث شد تا وزارت علوم (هیات امنا) عملکرد دانشگاه اراک را مطلوب ارزیابی کند.