وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

از سوی معترضان به مصاحبه دکتر رضا صادقی سرابی رئیس دانشگاه اراک پاسخ داده شد
نویسنده : مدیر - ساعت ۱:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٧
 

نماینده کارکنان معترض دانشگاه اراک:مطالبات معترضان به هیچ‌وجه مالی نیست عمده اعتراض ما در حوزه فرهنگی است
یکی از نمایندگان کارکنان معترض دانشگاه اراک گفت: مطالبات معترضان به هیچ‌وجه مالی نیست.

 آسترکی در تماس با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی، یکی از مهمترین عوامل ایجاد مشکلات در این دانشگاه را دوری کردن ریاست دانشگاه از کارکنان و عدم توجه به درخواست‌های ایشان درخصوص ملاقات حضوری و گفت‌و گوی رودرو عنوان کرد و مدعی شد: اگر دکتر صادقی در کنار همکاران خود حرکت کرده، به سخنان و مشکلات آنها توجه می‌کرد و در میان آنان بود هیچگاه این مشکلات پیش نمی‌آمد.


آسترکی با اشاره به مصاحبه اخیر رییس دانشگاه اراک با ایسنا تصریح کرد: رییس دانشگاه اراک در شش ماه گذشته از برگزاری هرگونه جلسه‌ای با کارکنان معترض دانشگاه خودداری کرده و شاهدان بسیاری در این خصوص وجود دارند.

 این کارمند معترض دانشگاه اراک با تأکید بر اینکه مطالبات معترضان به هیچ‌وجه مالی نبوده و آنها به نحوه و روند اضافه‌کاری‌ها و پرداخت‌ها و ناعادلانه بودن آن اعتراض دارند، افزود: اگر این پرداخت‌ها براساس شیوه‌نامه‌ای منطقی، اداری و عادلانه صورت بگیرد ما اعتراضی نداریم.

 وی همچنین از وجود مستنداتی درخصوص تبعیض در پرداخت‌ها در این دانشگاه خبر داد و مدعی شد: رییس دانشگاه باید در اقامه نماز و توجه به مسایل دینی پیشتاز باشد درحالی که چنین امری در این دانشگاه مشاهده نمی‌شود.

 آسترکی در خصوص ارزیابی دستگاه‌های نظارتی از عملکرد این دانشگاه نیز گفت: سکوت هیات امنا یا دیوان محاسبات به معنای تأیید سلامت و رعایت موارد قانونی در پرداخت‌ها توسط این دانشگاه نیست.

 وی درخصوص برگزاری همایش حضرت فاطمه (س) در این دانشگاه  با بیان اینکه سه سال قبل این همایش برگزار شد و الزامی به برگزاری دوباره آن نبود، افزود: هیات داوری این همایش تنها از اعضای هیات علمی دانشکده علوم انسانی دانشگاه اراک تشکیل شده بود نه تمام دانشگاه‌ها؛ از طرفی همایش با حضور یک شرکت‌کننده از قرقیزستان و دو نفر از جامعة‌المصطفی قم برگزار شد و نه با حضور شخصیت‌های داخلی و خارجی که هنوز هم در تبلیغات این همایش مطرح می‌شود.

 آسترکی عمده اعتراض معترضان را در حوزه فرهنگی دانست و اظهار کرد: دکتر صادقی تاکنون هیچ‌گونه برنامه‌ای برای اداره دانشگاه اراک آن‌هم براساس رویکرد اسلامی شدن دانشگاه‌ ارایه نداده است.

 نماینده کارکنان معترض دانشگاه اراک در پایان سوء‌استفاده از مقدسات، عدم رعایت عدالت در پرداخت‌ها، عدم توجه به کارمندان و اعضای هیات علمی و خانواده‌های آنها و عدم توازن در برنامه‌های دانشگاه را از جمله مواردی عنوان کرد که اعتراض کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه اراک را برانگیخته است.

منبع: خبر گزارس ایسنا