وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

طرح امریکایی ها در ایران شکست خورد/ صهیونیستهادر حال انهدام بزرگترین میراث اسلام
نویسنده : مدیر - ساعت ٥:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱٢/٢٥
 
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:حضور 85 درصدی مردم در انتخابات ریاست جمهوری برای کشورهای دموکراتیک بسیار جذاب بود اما قبل و بعد از انتخابات بسیار جدی مکشوف شد که دسایسی وجود دارد تا این ارزش تخریب شود.
 
 
           
   

به گزارش باشگاه خبرنگاران،علی لاریجانی در نشست خبری خود در محل ساختمان مشروطه مجموعه بهارستان با بیان اینکه این روزها با حادثه مهمی در فلسطین اشغالی مواجه هستیم که تأسف برانگیز است افزود: پس از این همه سخنرانی هایی که آمریکایی ها درباره حقوق انسان ها و فلسطینی ها کردند شاهدیم که بزرگترین میراث اسلامی را دارند منهدم می کنند و سختگیری هایشان بر مردم فلسطین بسیار افزایش پیدا کرده است.

وی گفت: با این همه رفت و آمدهای مقامات آمریکایی و غربی ها، صهیونیست ها خیلی با بی اعتنایی برخورد می کنند که اگر نگوییم دستی پشت پرده دارند اما رفتارشان خیلی تحقیرآمیز است.

لاریجانی افزود: صهیونیست ها هم اکنون در حال شهرک سازی هستند و یا نمادهایی را در آنجا جعل می کنند که این امر ساده ای نیست که بتوان به سادگی از کنار آن بگذریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه در سال 88 با مسائل گوناگون در داخل و خارج از کشور مواجه بودیم تصریح کرد: مهمترین مسائل انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در داخل بود که ملت با شور و شعف شرکت کردند که نماد تحرک آنها به جمهوریت نظام بود.

لاریجانی  گفت: یاد یادگار امام راحل حاج احمد آقا خمینی و همسر امام بزرگوار را که در این ایام سالگردشان نزدیک است گرامی می داریم.

وی با بیان این‌که با همت بلند نمایندگان و کمیسیون تلفیق بودجه‌ی سال 89 اگر چه دیر به مجلس رسید اما در نهایت به تصویب رسید، گفت: دیر رسیدن بودجه به مجلس مشکلاتی را ایجاد کرد. اما پس از آمدن بودجه کمیسیون‌های تخصصی در سیر بحث‌ها قرار گرفتند و بالاخره توانستند با سه شیفت کار بر روی بودجه‌ی سال 89، طی بیش از یک هفته قانون بودجه را به تصویب نهایی برسانند.

وی یادآور شد که دقایقی پیش از آغاز این نشست خبری نظر شورای نگهبان بدست مجلس رسیده است که بر این اساس بودجه‌ی سال 89 به تصویب نهایی رسید و برای اجرا به قانون تبدیل شد.البته عده ای هم با اغراض مختلف در این مسیر فریفته شدند که موجب بروز مشکلاتی برای کشور شد.

وی اضافه کرد: این طرح امریکایی ها و برخی کشورها مانند انگلیس شکست خورد و ملت ایران با هوشیاری و پیروی از رهبری داهیانه حضرت آیت الله خامنه ای توانست از این موج تصنعی که برایش ایجاد شده بود عبور کند.

لاریجانی با بیان اینکه این موضوع دستاوردهایی نیز برای کشور داشت افزود: این امر توانمندی ذهنی جامعه ما را در مواجهه با مسائل پیچیده ای که امروز در مقابل ملت قرار می دهند افزایش داد و ظرفیت های صیانت از جمهوریت برای مردم ارزشمندتر شد.

وی اضافه کرد: همچنین توجه به نکته ای کانونی که بارها رهبر معظم انقلاب تأکید کردند و دستاوردی مهم برای کشور محسوب می شود این است که همه افراد کشور در هر مسئولیت و حزب و در هر چارچوبی که می خواهند کار کنند باید مبنای حرکتشان قانون باشد.

لاریجانی گفت: این دستاوردی بسیار مهم است که در هر شرایطی باید قانون حاکم باشد و این موضوع در کشور نهادینه شد که درست زیستن با قانونی زیستن همراه است.

وی همچنین انتخابات عراق را از مسائل مهم منطقه ای برشمرد و اظهار داشت: ملت عراق پس از سال ها گرفتاری ای که با دیکتاتوری صدام داشت خود را رها کرد و می خواست آرای خود را به درستی در صندوق ها بریزد و پارلمان عراق را تشکیل دهد.

لاریجانی افزود: دسایس بسیاری وجود داشت و پنهان هم نبود اما ملت عراق با هوشمندی در انتخابات شرکت کرد و با تشکیل پارلمان نشان داد ملت رشیدی است و سرمایه های خود را به خوبی می شناسد.

وی گفت: البته در این روند ممکن است عده ای که قصد داشتند نتایج انتخابات عراق به گونه دیگری رقم بخورد از این موضوع ناراحت باشند اما باید به روند مردمسالاری در عراق تن دهند.

لاریجانی افزود: این دستاوردی مهم برای جمهوری اسلامی ایران است که همواره از فرایند دموکراتیک در عراق حمایت کرده است و با وجود برخی مشکلات که مردم عراق در پی اشغال با آن مواجه بودند ملت و دولت ایران همیشه در کنار آنان بوده اند تا از این مسیر عبور کنند.

رئیس مجلس گفت: خوشحالیم که پارلمان عراق در حال شکل یافتن است و وضع دولت عراق در آینده بسیار باثبات خواهد شد