وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

مراسم معنوی اعتکاف امسال در 135 مسجد استان مرکزی برگزار می‌شود
نویسنده : مدیر - ساعت ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۳/۸
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی از آمادگی 135 مسجد در سطح این استان برای معتکفین در مراسم معنوی اعتکاف خبر داد.
حجت‌الاسلام نعمت‌الله سرلکیان در گفت‌وگو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در اراک، اظهار داشت: امسال مراسم معنوی اعتکاف در 135 مسجد برای معتکفین پیش بینی شده است.
 
وی افزود: مراسم اعتکاف سال گذشته در 127 مسجد با حضور 16 هزار و 200 معتکف برگزار شد و امسال نیز پیش بینی می شود این مراسم با حضور بیش از 20 هزار معتکف برگزار شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ادامه داد: در مراسم اعتکاف هر سال با استقبال جوانان و دانشجویان رو به رو هستیم و امیدواریم در مراسم امسال نیز شاهد این حضور باشیم تا جوانان ما بیشتر با ارزش های الهی آشنا شوند.

 
سرلکیان سنت حسنه اعتکاف را یکی از برنامه های تاثیرگذار برای مردم بویژه جوانان دانست و گفت: چنین مراسم هایی می تواند نقش عمده ای در تقویت ارزش های دینی و اسلامی داشته باشد و روح انسان ها را متحول کند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی اعزام مبلغان به مساجد، بیان احکام و معارف دینی مولودی خوانی و مداحی، تشریح احکام اسلامی و بازدید و گفت‌و‌گو مسئولان با معتکفین، برگزاری مراسم دعا و نیایش، نماز جماعت و آموزش قرآن را از برنامه های مهم این اداره در مراسم اعتکاف امسال دانست.