وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

نصراللهی: مراقبت خانواده ها نقش بسزایی در کاهش آلوده شدن جوانان به اعتیاد دارد
نویسنده : مدیر - ساعت ٧:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۳/۱٦
 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گفت: مراقبت و تربیت صحیح خانواده ها نقش بسزایی در پیشگیری و کاهش آلوده شدن جوانان به مصرف و قاچاق مواد مخدر در جامعه دارد.


ابوالقاسم نصراللهی روز سه شنبه در نشست اعضای کمیته فرهنگی و پیشگیری مواد مخدر استان مرکزی در اراک افزود: خانواده ها به صورت علمی، منطقی و دوستانه عوارض مهلک مصرف مواد مخدر را برای فرزندان خود بیان کنند تا از آلوده شدن آنان جلوگیری شود.

وی بیان کرد: دشمنان با هدف آلوده کردن جوانان به مواد مخدر نسبت به ترویج و توزیع مواد افیونی سنتی و صنعتی تلاش می کنند.


معاون سیاسی و امنیتی استاندار اضافه کرد: خانواده و دستگاه های مسوول مشکلات مصرف مواد مخدر را با استفاده از قالب های هنری و ادبیات روز به قشرهای مختلف مردم بیان کنند.

نصرالهی ادامه داد: هفته جهانی مبارزه با مصرف و قاچاق مواد مخدر فرصت مناسبی است تا مسائل مربوط به این مواد افیونی در جامعه بیش از پیش تبیین شود.

وی اظهار کرد: با معرفی الگوهای موفق به مردم به خصوص جوانان می توان کانون فعالیت آنان را برای پیشگری از مصرف مواد مخدر در حوزه های مختلف از جمله ورزشی، هنری و کار متمرکز کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار از اعضای این کمیته خواست نسبت به برگزاری برنامه های عمومی، برپایی نمایشگاه در پارک ها و مراکز تجمع مردم، اجرای نمایش های هنری خیابانی و نشست های تخصصی در رسانه ها در هفته مبارزه با مواد مخدر اهتمام جدی داشته باشند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استاندار در ادامه این نشست گفت: دستگاه های اجرایی در هفته مبارزه با مصرف و قاچاق مواد مخدر کارویژه های مختلفی را تعریف کنند.

'غلامرضا فتح آبادی' افزود: پخش فیلم های مختلف در سالن های اجتماعات و فرهنگسراها، اطلاع رسانی مستمر رسانه ها، هماهنگی با نشریات محلی برای پرداختن به موضوع عوارض سوء مصرف مواد مخدر، سخنرانی ائمه جمعه در خطبه ها، برگزاری نمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

وی، برگزاری مسابقات ورزشی به خصوص همایش های عمومی و پیاده روی خانوادگی، تقدیر از دستگاه های برتر مبارزه با مواد مخدر در سال گذشته، ارسال پیامک، مصون سازی ادارات و کارخانه ها، نصب تصاویر شهدای مبارزه با مواد مخدر، تبیین نقش اصناف در پیشگیری از مواد مخدر، برگزاری همایش تشکل های کارگری و ارزیابی نهادها از دیگر برنامه های ستاد مبارزه با مواد مخدر است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استاندار بیان کرد: مبارزه با قاچاق مواد مخدر و پیشگری از مصرف مواد افیونی نیازمند عزم ملی و همسویی خانوادها و دستگاه ها است.

رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی نیز در ادامه این نشست گفت: دستگاه های عضو این دبیرخانه علاوه بر کمیت به تقویت کیفیت و افزایش محتوا برنامه ها توجه داشته باشند.

'حسن رحیمی تبار' افزود: برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی در همه شهرستان ها با مسوولیت فرمانداران نیز اجرا می شود.

وی بیان کرد: فرهنگ سازی و تبلیغات وسیع از راهکارهای مهم کاهش مصرف و پیشگیری گرایش قشرهای مختلف مردم به خصوص جوانان به مواد مخدر است.