وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

معاون استاندار:طرح آموزش قرآن در خانه از نیمه شعبان در استان مرکزی آغاز می شود
نویسنده : مدیر - ساعت ٩:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢٠
 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گفت: طرح آموزش قرآن در خانه از نیمه شعبان در چهار شهر زرندیه، خنداب، کمیجان و محلات این استان آغاز می شود.
ابوالقاسم نصراللهی' عصر پنج شنبه در نشست هماهنگی اجرای طرح آموزش قرآن در خانه بیان کرد: این طرح با هدف ترویج و آشنایی هر چه بیشتر مردم با مفاهیم قرآنی در این استان اجرا می شود.وی، با بیان اینکه این طرح باید استمرار داشته باشد و بین تمام خانوارها گسترش یابد، افزود: به زودی نتایج مثبت و مفید این طرح مهم بین خانواده ها و جامعه نمایان خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار اضافه کرد: در سال های اخیر گام های اساسی برای ترویج مفاهیم قرآنی در سطح این استان برداشته شده که یکی از این طرح ها آموزش قرآن در خانه است.


نصراللهی با بیان اینکه طرح آموزش قرآن در خانه می تواند الگویی برای دیگر استان ها باشد، اظهار کرد: اجرای این طرح باید توسط سازمان های مردم نهاد صورت گیرد که این مهم اثرگذاری بیشتری به همراه خواهد داشت.مسوول دارالقرآن الکریم اداره‌کل تبلیغات اسلامی مرکزی نیز گفت: در این طرح جزوه هایی به همراه یک پاسخ نامه در ماه مبارک رمضان بین چهار هزار خانوار در چهار شهر استان توزیع می شود.

حجت الاسلام 'محمد رضا شفیعی' ادامه داد:ثبت نام خانواده ها از نیمه شعبان آغاز می شود و امیدواریم با همکاری استانداری استان مرکزی بودجه لازم برای استمرار این طرح هر چه زودتر تامین شود.

وی خاطرنشان کرد: دولت دهم توجه ویژه ای به ترویج و توسعه فرهنگ در سفر سوم به این استان داشت که این طرح یکی از مصادیق عملیاتی شدن این مهم است.

شفیعی یادآور شد: پنج هزار جلد کتاب آموزش احکام نیز با هدف آشنایی مردم با برخی مفاهیم به زودی بین خانوارهای 200 روستا در سطح استان مرکزی توزیع می شود