وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

نیایش پایان سال
نویسنده : مدیر - ساعت ۸:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱٢/٢۸
 

پروردگارا، در آستانه ی سال نو دست نیایش به بارگاه بزرگواریت بلند داریم و به نیایش آستان پر مهرت پردازیم.

پروردگارا، بخشش های دیرینت را سپاسگزارم و به داد و جهش و مهرت امیدوار.

سر نیاز به درگاه بی نیازت فرود آوریم و از آستان بزرگی ات خواستاریم تا مهری فرمایی که اندوه های دیرین را از یاد ببریم، بی مهری مردمان را ببخشاییم، چشم از بدی ها برداریم و زیبایی ها و نیکی های جهان را ببینم . دل به آب و گل به اندازه بداریم و از فزونی جویی دست برداریم تا غم و اندوهمان کم شود.

خدایا، دلی مهربانتر و روانی روشنتر نصیبمان کن تا به مهر و مردمی پردازیم و دلهای مردمان را شاد سازیم.

خدایا، فرزانه ترمان کن تا جهان بینی بیاموزیم و اندیشه های والاتر بداریم . تواناییمان ده تا لبی خندان و گفتاری شیرین بداریم و ناامیدان را امیدوار سازیم.

پروردگارا، ما را یاری کن تا همیاری و همنوایی و همدلی بیاموزیم و بزرگواری ده تا دستی باز بداریم و به سوی آنان که ندارند دراز کنیم.
خدایا، ما را از بیدادگران و رشک بران نگه دار و همراهیمان کن تا بیدادگری نکنیم و رشک نبریم ، از کسی بد نگوییم و به سخن بدگویان گوش ندهیم و آنچه بر خود نمی پسندیم بر دیگران روا نداریم.

خدایا، ما را از خودخواهی و خودرایی و خودبینی برهان تا در آتش دوزخ خود نسوزیم.

خداوندا، خردمندمان فرما تا تو را بشناسیم و بندگانت را دوست بداریم. تنی سالم و دلی شاد عطا فرما تا گشایشی در زندگی بداریم و به ستایش و نیایشت پردازیم و به یاری تو به دیگران مهر بورزیم.

پروردگارا ، خداوندا ، بخش خنجین را که زادگاه ما و پدران ما است ، آزاد ، آباد و سرافراز بدار . و دست دشمنان ما را از این آب و خاک کوتاه .

خدایا در آخرین ساعات و لحظه های سال 1388 در حالی به استقبال سال نو می رویم که برخی از روسیهان از تو بی خبر کارهایی انجام می دهند که قطعاً داد تو را خواهند دید و صدای مظلومان را می دانیم که خوب می شنوی .

خدایا سال 1389 را آخرین سال انتظارمان قرار ده چرا که مردم شریف بخش خنجین در حالی سال نو را جشن می گیرند که برخی از جاهلان عالِم نما چشم به گنجینه غنی این آب و خاک دوخته اند .  

 

سال نو بر همه عزیزان مبارک باد

یا علی