وبلاگicon

خنجین خبر

بخش خنجین، شهر خنجین،خنجین، فراهان

دکتر عباس صلاحی: صنعت نیازمند پژوهش و دستیابی به علوم جدید است
نویسنده : مدیر - ساعت ۳:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱
 

صلاحی، نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس:صنعت نیازمند پژوهش و دستیابی به علوم جدید است

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: ارتباط دانشگاه و صنعت زمانی محقق می‌شود که این ارتباط، ارتباطی هدفمند و تعریف شده همراه با باور داشتن به اهمیت موضوع و همکاری‌های متقابل در جهت انجام تحقیقات صنعتی و ایجاد سازوکارهای پویا در دانشگاه‌ها به‌منظور حل مشکلات صنایع باشد.
عباس صلاحی در نشست هم‌اندیشی دانشگاه و صنعت که به میزبانی دانشگاه صنعتی تفرش برگزار شد گفت: تعامل بین دانشگاه و صنعت با هدف دستیابی به تجربیات و موفقیت‌‌های متقابل صنعت و مراکز دانشگاهی ایجاد می‌شود.
وی افزود: افزایش هزینه‌های پژوهشی، کاهش حمایت‌های مالی دولت‌ها و ضرورت همکاری‌های بین رشته‌ای از مهم‌ترین عوامل تلاش دانشگاه‌ها برای ایجاد تعامل با صنایع است.نماینده تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس تصریح کرد: صنعت نیازمند پژوهش و دستیابی به علوم جدید به‌منظور دستیابی به فناوری‌ها و تکنولوژی‌های نوین است.
وی اظهار امیدواری کرد: در آینده نزدیک با دستیابی به فناوری‌های جدید، حمایت مسئولان و افزایش‌های بودجه‌های پژوهشی شاهد ارتباط صنعت و دانشگاه باشیم.
وی با بیان این‌که صنعت نیازمند پژوهش و دستیابی به علوم جدید به‌منظور دستیابی به فناوری‌ها و تکنولوژی‌های نوین است تصریح کرد: ارتباط دانشگاه و صنعت زمانی محقق می‌شود که این ارتباط، ارتباطی هدفمند و تعریف شده همراه با باور داشتن اهمیت موضوع و همکاری‌های متقابل در جهت انجام تحقیقات صنعتی و ایجاد سازوکارهای پویا در دانشگاه‌ها به‌منظور حل مشکلات صنایع است.
نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه تفرش نیز در حاشیه این نشست گشایش یافت. در این نمایشگاه که در 10 غرفه و با هدف ارائه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه تفرش برپا شد توانمندی‌های علمی، آزمایشگاهی، اختراعات، پوستر پروژه‌های پژوهشی انجام شده انجام شده استادان دانشگاه تفرش با صنایع استان مرکزی و کشور و پایان‌نامه‌های دانشجویان در معرض دید عموم قرار گرفت.
سرپرست معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه تفرش در حاشیه آغاز به‌‌کار این نمایشگاه گفت: اساتید فنی و مهندسی دانشگاه تفرش در حال حاضر با توجه به صنعتی بودن استان مرکزی چند پروژه برای صنعت استان تعریف کرده‌اند و برخی از آنها در حال انجام و برخی در حال عقد قرارداد هستند.
دوستعلی مژده افزود: حوزه پژوهشی این دانشگاه تاکنون با چند شرکت استانی و کشوری تفاهمنامه همکاری امضا کرده و با برخی از شرکت‌های بزرگ در استان نیز در حال امضای تفاهمنامه است.
وی خاطرنشان کرد: مرکز تحقیقات پردازش‌های فوق سریع دانشگاه تفرش نیز با توجه به‌وجود صنایع بسیار مهم و دانشگاه‌های متعدد در سطح استان از آمادگی لازم برای ارائه خدمات علمی به صنایع و دانشگاه‌های استان به‌منظور پیشرفت علمی این استان برخوردار است.